tvrdý faul

Dočkal na hřišti řádil. Tohle koleno by se neztratilo ani v UFC

David Chmátal
30.10. 2020 16:42

Sparta ve čtvrtek na San Siru podlehla AC Milán 0:3. Kromě tří gólů v sítí letenského celku a neproměné penalty Zlatana Ibrahimoviče byl na hřišti k vidění i nebezpečný zákrok Bořka Dočkala, který si naskočené koleno jako by vypůjčil z oktagonu UFC.

„Noha byla hodně vysoko. Tohle by se v MMA neztratilo,“ hodnotil Dočkalův zákrok komentátor televize Nova Michal Jinoch.

V první půli šel Dočkal do souboje s Brahimem Díazem, který pár minut před tím vstřelil první branku. Španělský útočník stihl odhlavičkovat blížící se balón, ale vzápětí inkasoval tvrdé koleno přímo na bradu.

Zákrok připomíná UFC knokaut roku 2019, jehož autor Jorge Masvidal naskočeným kolenem ukončil do té doby neporaženého Bena Askrena už po pěti vteřinách zápasu. Stejně jako Askren, i Diáz se svalil na trávník. Koleno však přečkal bez obtíží a zápas dokončil. Dočkal si za zákrok vysloužil žlutou kartu.

Pražská Sparta je ve skupině H po dvou zápasech na posledním místě se skórem 1:7. Po porážce od AC Milán a Lille OSC ji 5. listopadu čeká zápas s Celtic Glasgow.