velká posila

Dočkal byl stínový agent, říká Pavelka. Domů se vrací pro titul

Bořek Dočkal a David Pavelka
Zdroj: Profimedia
Bořek Dočkal a David Pavelka
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
6.10. 2020 17:46
Téma:

Ve Spartě začínal, nejlepší léta ale zažil jinde. Ať už na hostování v Liberci, nebo na Slovácku či v Turecku. Dokonce se dostal i do českého nároďáku, odehrál v něm už 22 zápasů a dal gól Brazílii. Teď je David Pavelka zpět.

Letenští dostávají fotbalistu v nejlepších letech, tmel středové řady a hlavně hráče, kterého si přáli i samotní hráči letenské kabiny. 


David Pavelka přiznává, že hovory na trase Turecko – Letná probíhaly delší čas a prostředníkem k návratu do Sparty byl samotný kapitán Bořek Dočkal, se kterým se často potkával při reprezentačních akcích.


„Bořek byl takový stínový agent toho přestupu. Volal mi, informoval mě. Ale nejen on, byl jsem v kontaktu i s Láďou Krejčím. Samozřejmě to pomohlo, když vidíte, že vás kluci v kabině chtějí mezi sebe, jste si přestupem ještě jistější,“ vyprávěl Pavelka pro klubový web. A Dočkal nebude jediným, kdo se s Pavelkou potkal.


„Znám kluky z hostování ve Slovácku, Trávu a Hečise. Čeldu znám z Turecka, kde jsme oba působili a hodně nás to v té době sblížilo,“ dodává nová letenská posila.


Sparta na Pavelkovi neprodělala. Když odcházel do Turecka, inkasovala 1,5 milionu euro. Nyní se vrací levněji. A prý i o poznání zkušenější.


„Po osobní strance jsem tedy ještě víc dospěl, cizina vás naučí hodně. Po fotbalové stránce jsem asi odboural některé věci, které mě tenkrát limitovaly, taky jsem vyspěl, nabral zkušenosti. I turecká liga má svá specifika a něco nového mě naučila. Doufám, že jsem komplexnější hráč, než jaký jsem byl,“ říká David Pavelka.


Plán má jasný. Chce se prosadit do základu. Když v klubu, kde vyrůstal, hrál před osmi lety, nasbíral jen 10 startů a nikdy neodehrál celý zápas. Teď může přidat další. A nejen starty. V rudém dresu dal zatím jediný gól, paradoxně do sítě Slovácka, které mu dalo také šanci fotbalově vyrůst. A hlavně chce slavit.

"První a hlavní cíl je titul, to všichni cítí. Před sezonou se o tom mluvilo opatrně, ale není k tomu důvod, tým na to má. Chceme navázat na historii klubu, hrát každý rok poháry, snem každého je Liga mistrů. Takže cíle jsou jednoduché!" ví David Pavelka.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Engadin Wind - Documentary

   19:05 19:35
   19:35

   Mosconi Cup 2020

   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program