Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2018 21:52
ať to vyjde! nová šance

Vydra si zahraje Premier League! Přestup do Burnley je skutečností

Matěj Vydra v dresu Burnley
Zdroj: Twitter
Matěj Vydra v dresu Burnley

Útočník Matěj Vydra se stane novou posilou týmu Burnley FC. Pro českého kanonýra jde vytoužené angažmá v nejvyšší anglické soutěži? V úterý večer se už Vydra rozloučil s fanoušky Derby County a poděkoval za dvě sezony v klubu.

Minulý rok nejlepší střelec Championship: Matěj Vydra byl jako uragán - nezastavitelný, nespoutaný, střílel branku za brankou. S Derby County došel až do semifinále play-off o místo v Premier League, kde nestačil na Fulham - pozdějšího vítěze.


Letos v květnu se ke kormidlu dostal Frank Lampard, legenda londýnské Chelsea a k údivu všech Vydrovi sdělil, že s ním pro příští sezónu nepočítá, klubu se vyplatilo Vydru prodat.


Největším zájemcem o Vydru se stali Leeds United, kteři za něj byli ochotni zaplatit v přepočtu 300 milionů korun. Nakonec z dohody sešlo, kvůli přiliš vysokým platovým podmínkám ze strany útočníka. Pak vstoupil do hry nový, lákavější kupec.

"Před pěti lety jsme byl v Premier League jako malé dítě. Teď cítím, že mám víc zkušeností, umím lépe anglicky a víc jsem se v Anglii naučil. Takže doufám, že jsem lepší hráč než před pěti lety," řekl Vydra klubovému webu.

Pro Burnley to byla loni historická sezóna. Po svém návratu do Premier League v roce 2016 se umístili na 16. a letos dokonce na skvělém 7. místě. Hráči Burnley porazili Chelsea a remizovali s takovými giganty jako Manchester United a City. Dá se tedy očekávat, že budou chtít zopakovat letošní úspěchy a znovu atakovat první desítku.

Matej Vydra
Zdroj: Profimedia

K tomu jim může pomoci právě snajper Vydra pomoct. Loňský rekordní přestup - útočník Chris Wood nastřílel v minulé sezóně jen 11 gólů a Burnley také kvůli tomu dokončilo rok se zápornou bilancí 36:39 . Nedostatečnou útočnou produktivitu útoku by tak mohl oživit právě Vydra.


Po Joe Hartovi a Benu Gibsonovi, který vyrovnal klubový přestupový rekord se tak rodák z Chotěboře stal třetí letní posilou anglického týmu. Podle anglických médií podepsla smlouvu na tři sezony s následnou opcí.

ram TN.cz