Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.11. 2016 14:33
borec když řádí simeone

Dobrý táta, ještě lepší syn. A zase to odnesl slavný Juventus!

Giovanni Simeone a Diego Simeone
Zdroj: Profimedia
Giovanni Simeone a Diego Simeone

Když řeknete fanouškům Juventusu jméno Simeone, nebudou rádi. Diego v roce 2000 svým gólem do sítě Staré dámy v podstatě rozhodl o tom, že se na stadionu Dell Alpi slavit nebude. A teď začal řádit další z rodu. Syn úspěšného trenéra dal do sítě Juve hned dva góly!

Je to tak. Diego Simeone byl skvělý fotbalista a je možná ještě lepší trenér. Jako hráč vyhrál italskou i španělskou ligu, pohár UEFA, coby trenér je na tom podobně. A teď mu dělá radost i jeho syn.

 

 

Giovanni Simeone totiž vletěl do velkého fotbalu snad ještě lépe, než jeho táta. A navíc, syn dává narozdíl od táty góly. Otec byl spíš defenzivní středopolař a tvůrce hry, to nejmladšího z rodu to táhlo odjakživa do útoku.


Giovanni se sice narodil v Madridu, ale fotbalové základy dostal v rodné vlasti svého táty - v Argentině. Prošel kluby River Plate a Banfield, ale od nové sezony už válí v italské Serii A. A ne špatně. Během 11 utkání dal 4 góly a co víc, ty dva poslední Juventusu.

Rázem si žurnalisté vzpomněli na první dubnový den roku 2000. Tehdy totiž jeho táta Diego rozhodl hlavičkou duel na hřišti Staré dámy a v podstatě rozhodl o triumfu Lazia Řím právě na úkor Juve.


Zdá se, že se mladý Giovanni inspiroval. A hlavně, možná má před sebou ještě zářnější kariéru, než měl jeho táta.

ram TN.cz