Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 2. 2019
číslo 68 comeback legendy

Do roka a do dne? Skoro! Jágr se chystá na zápas s Havířovem

Marek Sikora a Jaromír Jágr
Zdroj: ČTK/Rytíři Kladno (Josef Poláček)
Marek Sikora a Jaromír Jágr

Je tu další datum. Datum návratu. Jaromír Jágr by mohl podle všech indicií nastoupit za kladenské Rytíře už dnes na ledě Havířova. Česká hokejová ikona odcestovala s týmem na Moravu. Comeback paradoxně může zaznamenat právě proti týmu, proti kterému hrál naposledy.

Loni v únoru to byl jeho poslední oficiální start. Skončil smutně. Jen dva dny po svých 46. narozeninách se dostal Jaromír Jágr do souboje s havířovským Markem Sikorou, který legendu při bránění oslabení dohrál u mantinelu a Jágr opustil hřiště v doprovodu zdravotníků.


Problémem byla i jeho chatrná přilba, která ho příliš neochránila od nárazu. Marek Sikora se sice za střet omluvil, ale sám připustil, že rozdíl mezi Jágrem a jiným hokejistou neřešil, prostě hrál tak, jak by atakoval každého jiného.

Marek Sikora a Jaromír Jágr
Zdroj: NOVA Sport, twitter, AZ Havířov Marek Sikora a Jaromír Jágr

Od té doby Jágr v žádném utkání nenastoupil. Uzavřená je na 99 procent i jeho kariéra v NHL, kde poslední zápas odehrál za Calgary v poslední den roku 2017 proti Chicagu.


Jágr sice před pár dny prohlásil, že ve svých 46 letech hokej hrát nebude. Jenže před třemi dny oslavil 47. narozeniny a tak se jeho start nabízí. „Uvidíme. Jestli Jarda bude hrát, se rozhodne až ráno před odjezdem na zápas,“ vysvětlil trenér David Čermák.

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec

Jedno je jisté: Jágr se Marka Sikory bát nemusí, ten už hraje za Přerov. Jisté je, že v dresu Kladna nastoupí Tomáš Plekanec, který odehrál ve středu poslední zápas za Kometu Brno.


„Tomáš se vrátil z Brna a teď už bude až do konce naší sezony hrát jenom za nás,“
dodal Čermák. Je zřejmé, že Rytíři už ladí tým pro play off i případnou baráž.

ram TN.cz