Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2018
nároďák bojovník ze severu

Do repre přes Švédsko! Teď Kaše doufá, že se zahojí zlomenina

David Kaše
Zdroj: Profimedia
David Kaše

Jeho starší brácha Ondřej září v NHL, o místo na výsluní ale bojuje i mladší David. Jméno Kaše se ale možná na hokejovém mistrovství světa neobjeví, a to i přesto, že jedenadvacetiletý forvard ze švédské Mory hrál v přípravě skvěle.

David Kaše odešel před sezonou z Chomutova do švédské nejvyšší soutěže a změna mu prospěla. V týmu byl nejproduktivnějším hráčem, a i když to dlouho vypadalo nejistě, tak se Mora nakonec udržela po vítězství v baráži mezi elitou i pro příští sezonu.


David Kaše pak rád kývl na pozvánku Josefa Jandače a v přípravných duelech s Francií byl jedním z nejlepších českých hráčů.


Jenže na konci druhého zápasu přišla velká nepříjemnost. Rodák z Kadaně schytal sekeru přes prsty a naděje, že si zahraje na světovém šampionátu pomalu začíná mizet.


"Deset minut před koncem posledního utkání dostal hokejkou přes prst a má tam něco zlomeného,“ vysvětlil Josef Jandač prozatímní Kašeho vyřazení z týmu.


Bohužel, David měl formu a v každém ze zápasů ve Francii skóroval. „Domluvili jsme se, že se bude připravovat. Příští týden půjde znovu na rentgen, případně bychom zkusili udělat nějakou dlahu. Buď to půjde, nebo ne. Docela nás to mrzí, protože vypadal velmi dobře a měl by velké šance jet na MS," řekl Jandač.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   12:50

   Element (386)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program