Návrat na ostrovy!

Do Premier League se vrací legenda, Pepe Reina míří do Aston Villy!

Pepe Reina v dresu AC Milán
Zdroj: Profimedia

Velký návrat hlásí anglická Premier League. Po více jak šesti letech se vrací do kolébky fotbalu jedna z jeho ikon. Španělský brankář Pepe Reina se dohodl na půlročním hostování s Aston Villou, kde nahradí zraněnou jedničku.

Aktuálně osmnáctý tým tabulky řešil velké potíže, utkání s Burnley nedochytal Tom Heaton, za kterého musel zaskočit náhradník Orjan Nyland, který naposledy obdržel na domácím stadionu šest gólů od Manchesteru City.

 

O možném přesunu sedmatřicetileté španělské fotbalové legendy do Aston Villy se mluvilo už delší čas. Nakonec došlo ke kýžené dohodě a Reina se tak stěhuje z AC Milán do Anglie. Na San Siro míří z Bournemouthu jako náhrada Asmir Begovič.

Villans se dohodli s italským velkoklubem na půlročním hostování. „Jsem vděčný za šanci zase chytat v Premier League. Jsem hladový po pravidelném vytížení a mám dost sebevědomí k tomu, abych mohl dál růst a učit se,“ prozradil dvojnásobný světový šampion.

 

„Pojďme to rozjet, nemůžu se dočkat,“ radoval se Reina jako malý kluk. Z oficiálního rozhovoru bylo jasně vidět, jak moc se bývalý španělský reprezentant na své nové působiště těší. Reina se fanouškům v Anglii zapsal díky angažmá v Liverpoolu, kde působil osm let a získal evropský Superpohár.

Přeci jen, čtyřicítkou atakující gólman bude chtít chytit „za pačesy“ jednu z posledních příležitostí, jak ukázat světu, že pořád může být plnohodnotnou jedničkou. Poprvé by se mohl představit v dresu Aston Villy v sobotu na trávníku v Brightonu.

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:10 03:50

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

Celý Program