Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2018 09:29
wimbledon dojemné poděkování

Do nebe pro Janu. Chci jí ten titul věnovat, svěřila se Krejčíková

Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Jana Novotná
Zdroj: Profimedia
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Jana Novotná

Barbora Krejčíková po výhře ve finále Wimbledonu poslala po objetí s parťačkou Kateřinou Siniakovou do nebe polibek. Byl pro Janu Novotnou. Právě česká turnajová legenda byla ještě donedávna trenérkou Krejčíkové. Bohužel loni zemřela.

"Ano, byl pro Janu," řekla Krejčíková, která se před lety nestyděla a požádala Novotnou o spolupráci a pak pod bývalou světovou dvojkou trénovala. "Chtěla bych jí i tenhle titul věnovat. Zaslouží si, aby se na ni vzpomínalo v dobrém."

Letos navíc uplynulo dvacet let od jediného triumfu Novotné ve wimbledonské dvouhře. "Byl to její největší úspěch. Moc po něm toužila, což si pamatuju z příběhů, které mi vyprávěla," řekla dvaadvacetiletá Krejčíková a doplnila: "Je to jen čtyřhra, ale je to tady, je to dvacet let po jejím vítězství, takže to je perfektní."

Barbora Krejčíková a její trenérka Jana Novotná v roce 2014
Zdroj: Profimedia Barbora Krejčíková a její trenérka Jana Novotná v roce 2014

Než Novotná loni v listopadu podlehla rakovině ve 49 letech, říkala Krejčíkové, aby bojovala a získala grandslamový vavřín. "Já jsem teď pyšná, že jsem to dokázala. A myslím, že i Jana by byla pyšná," řekla Krejčíková.

ČTK TN.cz