Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

dvoustovka je prostě nejlepší

Závěr vypustil, pak se křenil na soupeře. Bolt prolétl do finále

Zdroj: Nova Sport

Po vítězství v běhu na sto metrů Usain Bolt jasně ukázal, že bude v Riu útočit na zlatou olympijskou medaili i na dvoustovce. Semifinále zvládl sprinterský fenomén z Jamajky suverénně, chvíli dokonce jen vyklusával, přesto zaběhl své letošní maximum 19,78 sekundy.

Bolt mě skvělý start. Do cílové rovinky vlétl na prvním místě daleko před svými soupeři. Pak si mohl dovolit i zvolnit. Semifinále chtěl ale vyhrát, takže vzápětí přidal, aby uhájil první místo před dotírajícím Kanaďanem Andrem de Grassem. Ten v semifinále s Boltem vytvořil národní rekord 19,80."Měl zpomalit. Říkal jsem mu: Co děláš, je to semifinále. Ale myslím, že na mě chtěl zatlačit. Byl jsem trochu lenivý, nevím proč, ale zvládl jsem to a postoupil," řekl po semifinále Bolt, který bude usilovat stejně jako na nejkratší trati o třetí olympijské zlato za sebou a celkově osmý nejcennější kov.

Usain Bolt
Zdroj: profimedia.cz Usain Bolt


Ve finále dvoustovky mu jeho plány určitě nezmaří Justin Gatlin. Úřadující vicemistr světa doběhl ve třetím semifinále až třetí a postup do bojů o medaile mu unikl o čtyři setiny."Mám potíže s kotníkem a nemohl jsem pořádně běžet," přiznal Gatlin. "Nebylo to pro mě úplné překvapení, protože už na stovce jsem viděl, že má bolesti a nemůže běžet naplno. Souvisí to s věkem. Závod na dvou tratích na velké akci proti mladým klukům je náročný," dodal Bolt na adresu svého velkého rivala.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program