Oskar je zpět

Do Čech se vrátila hvězda a se svým CS:GO týmem bojuje o milion

Oskar se vrací do ČR
Zdroj: sinners.gg
Téma:

Tomáš „Oskar” Šťastný je jedním z nejúspěšnějších hráčů, který se z domácí scény prodral na vrchol světového CS:GO. V oblíbené střílečce dosáhl řady velkých úspěchů, ale v posledních letech jeho kariéra stagnovala. Nyní se rozhodl vrátit do České republiky a bude reprezentovat tým SINNERS.

SINNERS v loňském roce vyhráli všechny domácí turnaje, kterých se zúčastnili. Na česko-slovenské půdě se mohli pyšnit dvěma tituly z Tipsport COOL ligy, dvěma tituly ze Sazka eLEAGUE a na závěr roku získali i titul mistrů ČR. V průběhu roku náš region SINNERS reprezentovali i na několika mezinárodních turnajích.

 

Mezi největší zahraniční úspěchy lze řadit vítězství na švýcarském turnaji Supreme Masters, kvalifikaci na cyberPRO Series nebo třetí místo v šampionátu CEE Champions. Dohromady si za vítězství v turnajích odnesli v přepočtu okolo 1 040 000 korun, ale i přesto se rozhodli učinit velký krok k dosažení ještě větších úspěchů.

 

 

Do týmu totiž zamířil zkušený hráč Tomáš „Oskar” Šťastný, který si prošel špičkovými týmy jako mousesports nebo HellRaisers a svým umem bude chtít pomoci domácím jedničkám k větším úspěchům na mezinárodní scéně. 

 

Tím ale posilování neskončilo, protože se do týmu přidal také slovenský trenér Michal „KETUBOR” Csontoš. Ten na sebe na domácí scéně poprvé výrazně upozornil v moment, kdy skončil jako aktivní hráč a v roli kouče vedl jednu z prvních profesionálních sestav v organizaci eXtatus. Do Čech se také vrací po zahraniční zkušenosti, když loňskou sezónu působil v australském celku Paradox Gaming.

 

 

Tým už v závěru roku 2020 společně dokázal úspěšně projít základní částí soutěže Vulkan Fight Series, ve které přední týmy z Evropy bojují o 45 000 dolarů, tedy téměř milion korun. Do turnaje vykročili SINNERS výhrou 2:0 nad Lilmix ze Švédska, stejným výsledkem porazili i dánské Lyngby Vikings a postup do vyřazovací části si zajistili výhrou nad Nexus Gaming z Rumunska, které přehráli na třech mapách.

 

Stejné skóre zaznamenali jen hráči známé organizace HellRaisers, bývalého týmu výše zmiňovaného Oskara. Do druhé části turnaje dále postoupili Budapest Five, NAVI Junior, Nexus Gaming, ex-Ethereal, Project X a Winstrike. SINNERS Esports vyzvou jednoho z trojice ex-Ethereal, Project X nebo Winstrike. První kolo play-off bude na programu v pondělí 11. ledna.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program