Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video šampion UFC

Dlouho jsem bojoval skoro slepý, šokoval šampion UFC a vyndal umělé oko

Anderson Silva vs. Michael Bisping - 5
Zdroj: profimedia.cz
Michael Bisping bojoval velkou část kariéry s prostatickým okem

Bývalý šampion UFC ve střední váze Michael Bisping šokoval všechny fanoušky během svého podcastu Believe You Me. O zranění Bispingova oka se mluví už dlouho a samotný bojovník teď ukázal, jak vážné to opravdu je. Jeho pravé oko je totiž skleněná protéza a právě tu si před kamerou vyndal a ukázal ji fanouškům.

Když MMA bojovník nevidí na jedno oko, má velký problém. Nevidí totiž přicházet údery z jedné strany a nemůže tak na ně včas reagovat. To ale nezastavilo Michaela Bispinga (30-9) z Velké Británie.

 

Během své kariéry prošel skoro 40 bitvami, ke hrozivému zranění oka přišel ve svém 28. zápase. Jeho soupeřem byl legendární Brazilec Vitor Belfort a Bisping zápas prohrál. Větší problém než porážka, ale bylo vážné zranění oka. Bisping o něm nikdy moc nemluvil, ale bylo na něm vidět, že oko není v pořádku. Přesto zvládl dalších 11 zápasů a dokázal vybojovat i titul ve střední váze UFC.

 

 

Jenže teď Michael Bisping ve svém podcastu „Believe You Me“ všem doslova vyrazil dech. Jeho host Luis J. Gomez se ho zeptal, jak moc ho zranění jeho oka limitovalo v dalších zápasech jeho kariéry. A Bisping místo odpovědi vyndal z očního důlku skleněnou protézu a dal tím tak všem najevo, že posledních 11 zápasů opravdu bojoval jen s jedním okem.

 

To je ve světě MMA opravdu nevídaný počin, Bisping dokázal s jedním okem porazit hned 7 soupeřů. A to ne ledajaké nezdárky. Mezi jeho skalpy z této doby patří například bývalý šampion Luke Rockhold, tvrdý Dan Henderson nebo legendární Anderson Silva.

 

 

O tom, jak dobrý Bisping ve skutečnosti byl, vypovídá fakt, že když má bojovník v kleci zranění oka a nevidí na něj, rozhodčí zpravidla zastavují zápas, aby ho ochránili před dalším zraněním. Bisping ale takhle "na jedno oko“ nastupoval po velkou část své kariéry.

Podívejte se na video (Pozor, záběry jsou nevhodné pro slabší povahy): 

 

Další galavečer UFC, kde se utká Israel Adesanya a Robert Whittaker o titul šampiona střední váhy, sledujte na NovaSport v noci ze soboty na neděli od 4:00 na NovaSport 2 a Voyo.

Štěpán Hrubý TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program