Turnaj mistrů

Djokovič zvládl boj o postup. Medveděv potvrdil dominanci

David Chmátal
20.11. 2020 22:30

Světová tenisová jednička Novak Djokovič zabojoval v poslední šanci na postup v Turnaji mistrů a Alexandera Zvereva překonal 6:3 a 7:6. V sobotu 21. listopadu ho čeká semifinálový boj s Dominicem Thiemem.

Oba tenisté měli před vzájemným zápasem shodný počet výher a na kurtu se tak rozhodovalo o posledním postupujícím ze skupiny.

Djokovič hned v úvodu vzal Zverevovi podání, a nakonec první set získal poměrem 6:3. V druhý set rozhodla až zkrácená hra, ve které dominoval 33letý Srb a sadu získal pro sebe.

¨

Srb do semifinále Turnaje mistrů postoupil již podeváté ze třinácti účastí. Pokud se mu podaří zvítězit, šestým triumfem vyrovná rekord, který dřží hvězdný Roger Federer. V sobotu 21. listopadu se na kurtu střetne s vítězem skupiny Londýn 2020 Dominicem Thiemem.

Skupinové boje v pátek večer zakončil nic neřešící duel mezi Schwartzmanem a Medveděvem. Ruský tenista již měl postup jistý a vítězstvím 6:3, 6:3 jen potvrdil dominantní výkony v základní skupině. V sobotu ho čeká duel s Rafaelem Nadalem.