světová jednička

Djokovič zuřil! Při zápase rozmlátil raketu, po něm nadával na karanténu

Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 19:21
16.2. 2021 19:15
Téma:

Srbský tenista Novak Djokovič nechal při svém čtvrtfinálovém utkání na Australian Open volný průchod emocím. Ještě při zápase rozmlátil svou raketu na maděru a po výhře nadával na současný stav a karanténu, která si podle něj vybírá svou daň.

Světová jednička se na postup přes Němce Zvereva nadřela. Djokovič prohrál první set v tiebreaku, druhý získal ve svůj prospěch, ale v tom třetím prohrával už 1:3, když mu ruply nervy.

 

Djokovičovi nevyšel return bekhendem. Poslal ho pouze do sítě a následně si ulevil slovně i fyzicky. Odnesla to jeho raketa, která dostala pořádné tři rány o zem a skončila na maděru.

 

Djokovič sice prohrával už 1:4, ale nakonec po emocionálním výstupu v třetím setu předvedl obrat na 6:4 a poté vyhrál i čtvrtou sadu, díky čemuž postoupil do semifinále.

 

Po zápase ale rozhodně nebyl plný úsměvů. Během rozhovoru prozradil svou frustraci z karantény, která prvnímu grandslamu sezony předcházela.

"Je tu příliš mnoho zranění. Upřímně doufám, že tohle všechno je dočasné, abychom se mohli vrátit k tomu, jak to bývalo dříve," vypověděl v reakci na prohru Grigora Dimitrova, jenž při čtvrtfinále s Karacevem trpěl bolestmi zad.

 

"Ta čtrnáctidenní karanténa, lidé si to neuvědomují, ale já si myslím, že to množství zranění na tomto turnaji ukázalo, jaký to má vliv na těla hráčů," posteskl si nad špatnou fyzickou přípravou, kterou hráči kvůli karanténě měli.

Ostatně i Djokoviče v druhém kole trápilo menší zranění břicha, ale Fritze nakonec porazil. "Naneštěstí si to vybírá daň na nás všech," uvedl Srb, jehož od osmnáctého grandslamového titulu dělí jen dvě výhry.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program