zvláštní kontroverze

Djokovič souhlasí s Nadalem, míčky na French Open jsou moc těžké

Tenisový míček - Roland Garros
Zdroj: Profimedia
Tenisový míček - Roland Garros
Jiří Průša
Jiří Průša
27.9. 2020 10:04
Téma:

Přestože hlavní soutěž French Open ještě nezačala, turnaj už schytává kritiku od těch největších hvězd. Rafael Nadal si postěžoval, že míčky jsou nezvykle těžké a mohou způsobit zranění, jeho slova potvrdila i světová jednička Novak Djokovič.

Posledních deset let se na francouzském grandslamu používaly míčky značky Babolat, jenže organizátoři uzavřeli novou smlouvu a následujících pět let se bude používat značka Wilson.


"Tenisáky jsou všechny stejné," řekl by laik, jenže světová elita je jiného názoru. Novak Djokovič potvrdil Nadalova slova, že míče jsou těžší než normálně, ale nabízí také možnost, že je to způsobené pouze ročním obdobím.


"Souhlasím, že jsou ty míčky těžké,"
uvedl Djokovič. "Ale také je to možná proto, že už je skoro říjen a je velmi chladno. Antuka je také těžká a mokrá. Celkové podmínky ovlivňují i samotný míček. Velmi těžko se posuzuje, jestli je míček těžký sám o sobě, nebo je to tím, že hrajeme v těchto těžkých podmínkách," naznačil možnou příčinu.


Nadal již dříve prohlásil, že nový typ míčku se pohybuje pomaleji než ten klasický. Kritizoval, že údery budou potřebovat více síly, což zvýší pravděpodobnost zranění. Nadal si prošel zdravotními problémy se zápěstím, takže jeho obavy jsou pochopitelné.


Právě Djokovič by toho ale mohl využít. Srbovi chybí na Nadala dva grandslamové tituly a na French Open by rozdíl mohl stáhnout na pouhý jediný triumf. Jelikož na Roland Garros je Nadal takřka neporazitelný, jakýkoliv zásah do jeho psychiky, třeba kvůli strachu ze zranění, hraje Djokovičovi do karet na jeho cestě za osmnáctým grandslamem.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: Oilers - Tiikerit

   13:00 14:45
   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

   18:40

   Czech rally 2020 (7)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   12:55 14:35
   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

   16:25

   Ligue 1 Preview (21)

   16:55

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

Celý program