turnaj mistrů

Djokoviče po dramatu vyřadil Thiem. Přes Nadala postoupil Medveděv

Aktualizováno 22. 11. 2020 0:05
Předevčírem 18:27

Novak Djokovič se do finále Turnaje mistrů neprobojoval. Na jeho úkor tam postoupil Rakušan Dominic Thiem. Ten zvládl dramatickou koncovku, ve které měl na mále a může vylepšit svůj loňský nejlepší výsledek, což byla prohra ve finále. O titul se utká s Daniilem Medveděvem, který ve třech setech zdolal Rafaela Nadala.

Rakouský tenista Dominic Thiem minimálně zopakuje loňskou finálovou účast na Turnaji mistrů. Loni ve finále nestačil na Řeka Tsitsipase a letos se do boje o trofej dostal znovu díky semifinálové výhře nad Novakem Djokovičem. A byla to pořádná bitva.

Oba hráči si na svém servisu vedli dominantně. V prvním setu přišel první brejkbol až za stavu 5:5, Thiem ho proměnil a následně dopodával sadu do vítězství.

V druhém setu byly celkem čtyři brejkboly, ale ani jeden nebyl proměněn, a tak se šlo do tiebreaku. I ten byl vyrovnaný a došlo na 22 výměn. Thiem měl celkem čtyři mečboly, jenže Djokovič je všechny odvrátil a svůj druhý setbol využil.

Rozhodující set nepřinesl ani jeden brejkbol, takže se šlo znovu do zkrácené hry. Srb vyhrál první čtyři výměny a už to vypadalo, že má soupeře na lopatě, jenže Thiem předvedl návrat z říše snů. Rakušan vyhrál šest míčů v řadě a poté při vlastním podání ukončil zápas využitým šestým mečbolem.

Druhým finalistou se stal taktéž po třísetové bitvě Rus Daniil Medveděv. Čtvrtý hráč světa nevyužil v prvním setu tři brejkboly, a jelikož jednou ztratil servis čistou hrou, první set získal Nadal.

Španěla dělil jeden set od finálové účasti, kde mohl získat svůj první triumf na Turnaji mistrů, jenže Medveděv byl proti. Druhá sada už byla vyrovnanější a oba hráči dvakrát ztratili podání, v tiebreaku poté Rus zahrál takřka bezchybně a zápas šel do rozhodujícího setu.

V něm Medveděv nepovolil Nadalovi ani jeden brejkbol a sám dvakrát soupeřův servis prolomil, takže si poprvé zahraje finále Turnaje mistrů. Vyvrcholení sezony tak bude mít jistě nového šampiona, neboť Thiem byl ve finále jen jednou loni, kdy prohrál s Řekem Tsitsipasem.