Aktualizováno 8.8. 2016 14:09
fantazie tenisová paráda

Djokovič odcházel v slzách, sen mu zničil kamarád Del Potro

Juan Martin del Potro a Novak Djokovič
Zdroj: Twitter
Juan Martin del Potro a Novak Djokovič

Olympijské hry v Riu viděly jeden z vrcholů celého sportovního svátku. Už v prvním kole tenisového turnaje se musel rozloučit Novak Djokovič, který se musel sklonit před famózně hrajícím Juanem Martinem Del Potrem z Argentiny. Srbský tenista opouštěl centrkurt v slzách.

Byl to souboj dvou přátel a tenistů, kteří se opravdu respektují. A tak v prvním setu došlo nejen na parádní výměny, ale i na vzájemná gesta uznání, potlesky přes druhou stranu sítě či hecování fanoušků.

Juan Martin del Potro
Zdroj: Twitter Juan Martin del Potro


Ale už v prvním setu bylo zřejmé, že Del Potro nepřišel hrát exhibici. Na kurtu dominoval a sázel na Djokovičovu stranu spoustu vítězných úderů. První set získal argentinský hrdina v tiebreaku.Ve druhém setu už šla gesta pro fanoušky stranou a hrál se fantastický tenis, kde měl opět navrch Del Potro. Argentinský hrdina, který se na tenisové kurty vrátil po téměř dva roky dlouhé pauze, držel jistě své podání a razantním forhendem ničil Djokovičovy naděje.

Novak Djokovič
Zdroj: Twitter Novak Djokovič


Srb sice pokaždé své podání s vypětím sil udržel, v tie-breaku ale kapituloval. Juan Martin Del Potro, který získal v Londýně bronz, tentokrát vyřadil hlavního rivala už v prvním kole a může dojít až k obhajobě medaile. Naopak Djokovičovi se sen o zlaté medaili z olympiády opět rozplynul. Doma má jen stříbro z Pekingu.

ram TN.cz