Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Těžký život tenistů

Djokovič o penězích: Když nejste v TOP 50, rodina na turnaj nemůže

Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia

Řadí se mezi ty, kteří už nikdy nebudou muset řešit peníze. Na tenisových kurtech se mu daří a díky tomu nemusí Novak Djokovič řešit, kam si s sebou vezme rodinu a kde si to nemůže dovolit. Ostatní na tom ale tak dobře nejsou.

Má doma 14 titulů z grandslamů a 57 z ostatních turnajů ATP. Díky tomu si vydělal přes 120 milionů dolarů (téměř 2,5 miliardy Kč) a tak ho nemusí trápit, kam si vezme s sebou manželku Jelenu a syna Stefana.

Moc dobře ale ví, že tenisté z nižších příček žebříčku ATP se tak nemají. „Je to jeden z problémů našeho sportu. Když jste dejme tomu 67. na světě, nebo horší, nemůžete si dovolit brát po turnajích s sebou své manželky,“ prozradil v rozhovoru pro tennisworldusa.org fakt, že někteří hráči jsou bez svých rodin až 30 týdnů v roce.

„Není to o snaze, ale o tom, že náklady jsou v dnešní době opravdu vysoké. Letenky, ubytování a všechny věci kolem. Ceny jdou neustále nahoru. To je i jeden z důvodů, proč chtějí hráči na velkých turnajích vyšší prize money,“ chápe své protihráče jednatřicetiletý Srb.

„Tenis není jen o nás. Abychom mohli být tam, kde jsme, musejí tu být i další hráči. A i tihle kluci se snaží vydělat si na živobytí. Když se dostanete do TOP 50, máte situaci trochu lehčí. Samozřejmě jsem byl kdysi v žebříčku také níže, to jsem byl ale ještě mladý. Manželství jsem uzavřel až později, takže si tuto situaci neumím úplně dobře představit,“ přiznává bývalá světová jednička.

„Každý má v životě své problémy. Tenis je naší profesí a tvoří velkou součást našeho života. Je třeba se tím srovnat a najít mezi ním a soukromým životem tu správnou rovnováhu,“ konstatuje smutnou pravdu Djokovič. Přesto má o jedné věci jasno. Momentálně je v jeho očích láska a rodinný život důležitější, než práce.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program