Wimbledon

Federer zvládl souboj titánů, ve finále vyzve Djokoviče

Bitva, na kterou se těšili snad všichni tenisoví fanoušci, je za námi. Roger Federer v souboji titánů porazil Rafaela Nadala 3:1 na sety a postoupil do finále Wimbledonu. V něm vyzve Novaka Djokoviče, který si poradil se Španělem Bautistou.

Dvě tenisové legendy se na wimbledonském trávníku potkaly po dlouhých 11 letech a opět to stálo za to. V prvním setu si oba udrželi všechna svá podání a tak musel rozhodovat tiebreak. V tom byl šťastnější švýcarský tenista a ujal se vedení 1:0.

Na to Nadal zareagoval nejlépe jak mohl a ve druhé sadě vzal svému soupeři hned dva servisy a vyhrál hladce 6:1. Od té doby to byla zase pořádná bitva, ve které měl mírně navrch Roger Federer, který nakonec slaví vítězství 7:6, 1:6, 6:3 a 6:4 a postupuje do finále.

Djokovič Wimbledon vyhrál už čtyřikrát. A o pátý titul se utká v neděli. Djokovič sice s Bautistou ztratil druhý set, během kterého na returnu uhrál jen čtyři fiftýny, ale v dalších třech setech byl suverénní.

Proměněný mečbol Novaka Djokoviče:

Hlavně v prvním a čtvrtém setu, kdy hned dvakrát Bautistovi sebral podání. Dvaatřicetiletý Srb má tak stále šanci obhájit loňský triumf.