Australian Open

Djokovič jde dál! V osmifinále překonal Raoniče ve čtyřech setech

David Chmátal
14.2. 2021 14:47

Novak Djokovič je zase o něco blíž k zisku 14. grandslamu titulu. I přes zranění v osmifinále Australian Open překonal Milose Raoniče ve čtyřech setech – 7:6, 4:6, 6:1 a 6:4.

Čtrnáctý hráč světa Djokovičovi v úvodu pořádně zatopil. V prvním setu předvedl devět es a sada se protáhla až do tiebreaku. Ve zkrácené hře ale už srbský tenista nenechal nic náhodě.

Ve druhém setu však dění v Rod Laver Areně ovládl Raonič a srovnal stav na 1:1 po sadě 6:4. Poté ovšem otěže převzala znovu světová jednička a třetí set si vzala jasně 6:1. Čtvrtá sada byla vyrovnaná až do stavu 4:4, ale poté Djokovič vzal soupeři podání a svým zápas uzavřel.

Djokovič je tak zase o něco blíž k dalšímu Grandslamu. Na Australian Open vyhrál již osmkrát. Do cesty za dalším titulem se mu ve čtvrtfinále postaví dobře známý rival Alexander Zverev. Vzájemné skóre mají 6:2 na zápasy pro Novaka.