Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Infarktová pětiminutovka

Divoký zápas slovenských mladíků. Tři góly v závěru, rozhodl brankář

Slovenští fanoušci
Zdroj: Profimedia
Témata:

Co se to stalo? Tuhle otázku si museli položit snad všichni na stadionu v Reykjavíku. Islandští mladíci v kvalifikaci na EURO vyzvali Slováky a posledních pět minut zápasu nikdo nechápe. Padly v nich tři góly, přičemž ten poslední dal hlavou brankář Slovenska.

Už začátek zápasu byl divoký. Ve 13. minutě nedali Slováci penaltu a tak o chvíli později udeřili domácí na druhé straně hřiště. Mladým Slovákům se podařilo vyrovnat v druhé půli a v 89. minutě je do vedení poslal Tomáš Vestenický.


V rohu hřiště se na něj navalil celý tým včetně náhradníků a všichni si mysleli, že je hotovo. Fotbal se hraje ale až do závěrečného hvizdu a do něj se stalo ještě hodně věcí. O minutu později se totiž z hrdiny Vestenického stal padouch.


Ve vápně hloupě fauloval a nabídl Islandu penaltu, která mohla přijít Slovensko hodně draho. Ztráta bodů by totiž pravděpodobně znamenala ztrátu nadějí na postup z druhého místa. Gudmundsson nabídnutou příležitostí nepohrdl a nekompromisně vyrovnal.


Se Slováky bylo zle a věděli to i samotní hráči. Hned po výkopu se všichni vrhli do útoku a zamkli Islanďany ve vlastním vápnu. Do něj naběhnul i brankář Marek Rodák. A právě on se stal nečekaným hrdinou celého zápasu. Na hlavě mu přistál přesný centr a Rodák ho poslal přesně k tyči.

„Byl to úžasný zápas. Fotbal můžete dělat, jak dlouho chcete, ale něco takového zažijete možná jednou za život," zářil po zápase slovenský trenér Adrián Guľa.

„Chlapci podali úžasný výkon, nezlomili se a nepoložily je ani všechny negativní věci, které se udály během střetnutí. Takto by mělo mužstvo fungovat. Chlapcům děkuji za takový zážitek, bylo to neskutečné,“ chválil svoje svěřence.


Kromě nezapomenutelného zážitku si hráči obou stran připomněli, že se hraje až do závěrečného hvizdu a vedení v samotném závěru nic neznamená.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   14:45

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

Celý Program