Divoký zápas Leverkusenu v poháru. Pět gólů i červená karta

Otava redakční fotka
Marek Otava
13.1. 2021 6:45

Fotbalisté Leverkusenu, včetně Patrika Schicka, mohou slavit postup do osmifinále Německého poháru. Proti Frankurtu to byl ale hodně divoký zápas, při kterém padlo pět gólů i jedna červená karta.

Frankfurt, který nepatřil v zápase mezi favority, šel do brzkého vedení zásluhou Younese. Pak však už stříleli pouze domácí.

Leverkusenu pomohla zejména penalta, po ruce soupeře ji bezpečně proměnil Alario a srovnal na 1:1.

Druhý gól Bayeru pak padl na začátku druhé půle, když se hlavou trefil Tapsoba. V 67. minutě pak už na 3:1 zvyšoval Diaby.

Jenže vzápětí se nechal vyloučit Tah a Bayer si ještě postup málem zkomplikoval. Frankurt totiž měl své šance na zdramatizování, ale neproměnil je.

Definitivní pojistku pak zařídil opět Diaby, který zužitkoval rychlý protiútok.

Leverkusen tak i v deseti nakonec uhrál výhru 4:1 a postoupil do osmifinále DFB Pokalu. Patrik Schick tentokrát zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Soupeřem Bayeru bude až čtvrtiligový Essen.

Ve středu 13.01 můžete sledovat také pohárový zápas Bayernu Mnichov proti Kielu. Začínáme od 20:40 na Nova Sport 1 a Voyo.

• Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

19:05 20:45