hokej Kuriózní situace

Divočina na Kladně: Nadávky, tvdý knockout i Plekancovo fair play

Tomáš Plekanec odvolal vyloučení

To byla podívaná! Zápas mezi Kladnem a Vsetínem nabídl kromě devíti gólů i kuriózní situace. Technický gól, brutální zákrok, fair play Tomáše Plekance a v závěru zápasu i bitku s pořádně peprnými výrazy.

Tomu zápasu nechybělo vůbec nic. Domácí Kladno vyhrálo 6:3 a diváky muselo utkání mezi druhým a pátým týmem tabulky pořádně bavit.

Hitparáda neobvyklých situací odstartoval ve 28. minutě kladenský obránce Brendon Nash. Kanaďan, který odehrál dva zápasy v NHL, si na modré čáře počkal na vsetínského Davida Březinu a tvrdým hitem ho poslal na ošetřovnu. Do útrob stadionu zamířil i on. Od rozhodčích totiž dostal trest do konce zápasu.

V 52. minutě ukázal Tomáš Plekanec, proč ho mají lidé tolik rádi. V závěru dramatického zápasu ukázal gesto fair play a odvolal vyloučení Jakuba Tepera. Rozhodčím přiznal, že zaškobrtnul a že se o podražení nejednalo. Takovým vzorem mladým hokejistům by měl být každý hráč.

Patnáct vteřin před závěrečnou sirénou viděli diváci ještě jednu kuriozitu. Rozhodčí odpískali technický gól. A to potom, co jel kladenský Strnad sám na prázdnou bránu a jeden ze vsetínských hráčů ho skokem pod nohy poslal na led.

Poslední raritu si užili spíše diváci u televizních obrazovek. Po konci zápasu se na ledě strhla pořádná mela a rozhodčí měli co dělat, aby od sebe všechny hráče odtrhli. Jelikož zápas přenášela televize, byli kameramani blízko celého klubka hráčů a ruchové mikrofony zaznamenaly i nadávky, které by měly zůstat na ledě v zápalu boje.