Anglický Ligový pohár

Divočina Leicesteru: Slepené góly a penaltové drama se šťastným koncem

Fotbalisté Leicesteru postoupili do semifinále Anglického Ligového poháru, když Everton porazili 3:2 po penaltách. Byla to ale velká divočina.

Everton byl blízko vedoucí branky už ve čtvrté minutě, Richarlison ale velkou chybu domácí obrany nedokázal potrestat. Pak ale přišly dvě minuty snů Maddisona. Útočník Leicesteru nejdříve ve 27. minutě krásnou střelou překonal Pickforda a o chvíli později doklepl z bezprostřední blízkosti rohový kop do sítě.

Obří šance pak byly vidět na obou stranách, a zatímco hráči Evertonu netrefovali bránu, střelci Leicesteru ztroskotali několikrát na skvělém Pickfordovi.

Dvacet minut před koncem pak střelou z voleje snížil Davies a v nastavení bombou zpoza vápna vyrovnal Baines. A o semifinalistovi tak musely rozhodnout pokutové kopy. První střelci obou týmů selhali, pak ale neproměnil střelec vyrovnávací branky a Vardy Leicesteru vystřelil postup.

V dalších zápasek pak dominovaly celky z Manchesteru. Citizens vyřadili Oxford poměrem 3:1 a United vyřadili Colchester po výhře 3:0.