fotbalová hvězda esportu

Útočník z Wolves válí s ovladačem v ruce, ve Fifě poráží i profesionály

Wolves Diogo Jota
Zdroj: as.com
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 30. 4. 2020
Téma:

To, že si leckterý sportovec rád zahraje fotbalový simulátor FIFA 20, je poměrně známá věc. Svou oblibu k této hře neskrývají ani velké české hvězdy, jako Jakub Jankto, Patrik Schick nebo Jan Kopic. Z fotbalistů Premier League je bezkonkurenčně nejlepším Diogo Jota z Wolverhamptonu, který ve Fifě přehrává nejen konkurenční fotbalisty, ale i profesionální hráče.

Diogo Jota je portugalský útočník, který v letošním ročníku výrazně pomohl svým Wolverhampton Wanderers k 6. místu v aktuální tabulce. Kvůli koronavirové krizi má Jota ještě více času na trénink jeho herních dovedností, které se naplno projevily v zápasech proti dalším fotbalistům anglické ligy, ale i v každotýdenní Weekend League, kde dosáhl perfektního skóre 30:0. 

V turnaji s názvem ePremier League Invitational se Jota blýskl proti zástupcům ze všech konkurenčních klubů nejvyšší anglické ligy. Největším sokem mu byl zástupce Liverpoolu Trent Alexander-Arnold, kterého ve finále udolal až v prodloužení. Ještě větší fifařský úspěch se mu ale povedlo ulovit v každotýdenní víkendové lize. 

V té se hráči z celé Evropy utkají každý víkend v online žebříčku, kde vždy odehrají přesně 30 zápasů a cílem je jich vyhrát co nejvíce. Pro porovnání, všech třicet se jen tak nepovede vyhrát ani hráčům profesionální úrovně a z České republiky se to běžně podaří maximálně dvěma až třem hráčům. 

Diogo Jota to ale zvládl a do své sestavy si ve hře zvolil i několik svých konkurentů. V jeho základní jedenáctce totiž figuroval třeba stoper Liverpoolu Virgil van Dijk nebo belgický záložník Kevin De Bruyne z Manchesteru City. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program