Zápasy Ligy mistrů

Dinamo Záhřeb prohrálo, z postupu se raduje Atalanta. Dál jde i Atlétiko

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v Záhřebu jasně 4:1

Fotbalisté Dinama Záhřeb měli v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů stále šanci porvat se o postup do finálové šestnáctky. Soupeřem však byl silný Manchester City, který překvapení nepřipustil a vyhrál pohodlně 4:1. Spolu s anglickým týmem do jarní fáze postupuje překvapivě také italská Atalanta, která zvítězila nad Šachtarem 3:0 a zajistila si senzační postup. Dál jde i Atlétiko Madrid, které zvádlo poslední zápas proti Lokomotivu Moskva a zvítězilo 2:0. Do osmifinále Ligy mistrů doprovodí Juventus Turín.

Dinamo veřilo, že na horké chorvatské půdě může svého silného anglického soupeře překvapit a k jejich šancím přispěl také průběh utkání. Záhřeb totiž dokázal po deseti minutách skórovat a ujal se vedení. Zásluhu na tom měl španělský talent Dani Olmo, který si připsal druhý gól v milionářské soutěži.

City, které mělo postup už jistý, se však brzo dostalo do tempa. Důležitý personou se stal Gabriel Jesus, který vstřelil ve 34. minutě kontaktní branku a po poločase pak zkompletoval hattrick, čímž chorvatského soupeře definitivě položil na lopatky. Čtvrtou branku do sítě domácích pak vstřelil Phil Foden. Pro Dinamo Záhřeb byla bolest z prohry navíc dvojnásobná, jelikož porážkou 1:4 přišla nejenom o druhé místo v Lize mistrů, ale kvůli překvapivé výhře Atalanty nad Šachtarem 3:0, se propadla až na čtvrté místo a s poháry se tak na jaře loučí.

Manchester City naopak do osmifinále Ligy mistrů doplní z druhého místa italská Atalanta Bergamo, do Evropské ligy pak putuje Šachtar Doněck.

Do osmifinále taktéž postupuje španělské Atlétiko Madrid, které zvládlo domácí utkání a porazilo Lokomotiv Moskva 2:0. Klíčovým momentem utkání byly dvě penalty nařízené proti ruskému mužstvu. První sice neproměnil po fantastickém zákroku brankáře Trippier, druhá však už v bráně skončila a mladičký Joao Felix poslal madridský tým do vedení 1:0, které ve druhém poločase navýšil ještě Felipe, jenž zajistil Atlétiku postup do osmifinále Ligy mistrů, ve kterém ve skupině D doplní italský Juventus, který si vítězstvím nad Leverkusenem pojistil první místo v tabulce.

Mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže pak postupuje také PSG, Real Madrid nebo Bayern s Tottenhamem, jejichž vzájemný duel skončil vítězstvím bavorského celku v poměru 3:1.