Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Díky, trenére: Desítka nejlepších, kdo z nich letos vyhraje?

Top 10 Díky, trenére
Zdroj: TN.cz
Témata:

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére zná Top 10 letošního roku.

Skoro tři měsíce organizátoři akce Díky, trenére cestovali po celé České republice. Důvodem bylo zhodnocení práce vybraných z Top 30. Po důkladné analýze a vyhodnocení se vybrala finální desítka, kterou čeká 6. listopadu velké finále v rámci akce Den trenérů mládeže. V pražské hale na Podvinném mlýně se bude bojovat o titul Trenér mládeže 2016 a zájezdy na zahraniční stáže. O vítězi rozhodne porota složená ze slavných trenérů a skupinové soutěže.


Už druhým rokem probíhá akce Díky, trenére, do které se zapojilo více než 30 sportovních svazů a 1800 trenérek a trenérů mládeže z celé České republiky. „Do letošního ročníku veřejnost nominovala stovky trenérů. My jsme se v poslední době zaměřili na ty z Top 30, abychom vybrali finálních deset kandidátů. Přiznávám, že to bylo těžší než v prvním roce,“ dodal Petr Rydl, hlavní organizátor.


V letošní Top 10 je šest trenérek. A to z ledního hokeje, lakrosu, softbalu, házené, cheerleaders nebo lyžování. „Moc se nám líbilo až profesionální zaujetí, se kterým tyto trenérky vedou děti ke sportu. Ale také trenéři jsou velice kvalitní,“ upozornil Petr Rydl. Ve finální sestavě jsou dále trenéři z fotbalu, badmintonu, ragby a baseballu. Na všechny teď bude 6. listopadu čekat desetiminutová ukázka tréninku s dětmi před slavnou porotou, která vybere čtyři nejlepší. O titul poté rozhodnou týmové soutěži se svěřenci, které si trenéři náhodně vylosují. „Vítěze vybereme zábavnou formou pomocí soutěží. Rozhodne improvizace a schopnost trenéra dobře pracovat s cizími dětmi. V minulém roce se nám tato možnost velice osvědčila,“ popsal Rydl.


Loňským vítězem akce Díky, trenére se stal florbalista Michal Eisenkolb, který odcestoval do švýcarského týmu na zahraniční stáž a dostal 100 tisíc korun na práci s dětmi. „Díky této akci jsem získal větší respekt pro moji práci s dětmi. Byla to úžasná zkušenost. Navíc si myslím, že každému by se mělo říci: Díky, trenére,“ dodal Eisenkolb.


Letošní Top 10 trenérek a trenérů:

JIŘÍ FRENDL

Jiří Frendl
Zdroj: TN.cz

SKB Český Krumlov (badminton)
Praxe: 46 let
Slovem organizátorů: Zkušený trenér plný elánu, který se opravdu jen tak nevidí. Za těch 46 let přivedl ke sportu stovky dětí. A stále se k nim chová stejně – vlídně, neustále je motivuje.

 

JIŘÍ ŠIMAN

Jiří Šiman
Zdroj: TN.cz

Baseball Plzeň (baseball)
Praxe: 19 let
Slovem organizátorů: Neskutečná oddanost k tomuto sportu a k trénování dětí. Jiří Šiman založil tři baseballové kluby. Hodně pro to obětoval. Právem si zaslouží místo ve finále.

 

MICHAL BÍZA

Michal Bíza
Zdroj: TN.cz

FK Hodonín z.s. (fotbal)
Praxe: 16 let
Slovem organizátorů: Příjemný trenér, zábavné tréninky. Líbilo se nám, jak trenér dává šanci zapojit se do zápasů opravdu všem. Sám trávil nějaký čas na střídačce, sledoval práci trenérů a hlavně se vžil do pocitů hráčů, kteří byli neustále na lavičce.

 

JAROSLAVA ŠMRHOVÁ

Jaroslava Šmrhová
Zdroj: TN.cz

DHC Plzeň (házená)
Praxe: 21 let
Slovem organizátorů: Ví, jak strhnout kolektiv. Dbá na to, aby si její hráčky za každou cenu a v každé situaci věřily. Jezdí na mezinárodní turnaje a v týmu zavedla pro lepší motivaci „desatero hráčky“.

 

ANNA DOČKALOVÁ

Anna Dočkalová
Zdroj: TN.cz

TJ Sokol Zbraslav a Český ženský (lakros)
Praxe: 9 let
Slovem organizátorů: Zamilovala se do lakrosu, založila klub, kde neustále přibývají svěřenci. Byla v zahraničí a během tréninků využívá také mentální koučink. A hlavně – své svěřence mění v nebojácné indiány!

 

ZUZANA RADOSTOVÁ

Zuzana Radostová
Zdroj: TN.cz

HC Energie Karlovy Vary (lední hokej)
Praxe: 4 roky
Slovem organizátorů: Trenérka, co chce změnit zažité stereotypy. Proč by se nemohla prosadit do profesionálního ledního hokeje a trénovat mužský tým? Vždyť sama v jednom klubu hrála. Navíc její tréninky jsou skvěle zorganizované a zábavné.

 

SVĚTLA KOŘISTKOVÁ

Světla Kořistková

SKI Vítkovice Bílá (lyžování)
Praxe: 20 let
Slovem organizátorů: Sympatická trenérka se speciální aurou, že je všechno možné. Jeden ze svěřenců málem přišel o nohu, přesto ho vytrénovala k úspěchům. O svém trénování přemýšlí, zajímá se o psychoterapii a fyzioterapii.

 

NICOLE KOLÁŘOVÁ

Nicole Kolářová
Zdroj: TN.cz

Cheerleaders Prague Eagles (cheerleaders)
Praxe: 10 let
Slovem organizátorů: Asi jeden z nejvíce vysmátých tréninků, na které jsme se přišli podívat. Skvělá atmosféra, těšíme se na show ve finále! 

 

ROBERT VOTIPKA

Robert Vopitka
Zdroj: TN.cz

RC Kralupy nad Vltavou (ragby)
Praxe: 7 let
Slovem organizátorů: Jeho trénink nás nadchnul tak, že jsme nechtěli odjet. Věřili byste tomu, že škvárové fotbalové hřiště v Kralupech nahradilo hřiště s háčky pro ragby?

 

PETRA KOLKUSOVÁ DIBLÍKOVÁ

Petra Kolkusová Diblíková
Zdroj: TN.cz

Tempo Titans (softbal)
Praxe: 20 let
Slovem organizátorů: „Dibla“? To je prostě profík. Úspěšná trenérka, která čerpá z metod od zahraničních trenérů. Tréninky se snažím různým způsobem zpestřit.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 02:50 03:05

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

Celý Program