Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2017 11:41
projekt seznam kandidátů

Díky, trenére Top 30: Trenérka karate, hasičského sportu nebo tanečník!

Díky, trenére 2017 - top 30
Zdroj: Díky, trenére
Témata:

Je to tady! Letošní třicítka vybraných trenérek a trenérů je odtajněná… Kandidáti na titul Trenér mládeže 2017 pocházejí ze všech možných koutů České republiky. A jsou z celkem 23 sportů! Z běžných, ale také z méně známých. Dostal se do ní váš oblíbenec z okolí? Je to možné. Kompletní seznam najdete pod článkem. Udělali jsme vám radost?

Třetí ročník úspěšné sportovně-společenské akce Díky, trenére je v plném provozu. V letošním roce do něj společnost nominovala kolem 1000 trenérů dětí a mládeže. Po pečlivé analýze dotazníků se organizátoři obraceli na sportovní svazy, které kandidáty schvalovaly. Výsledkem je Top 30. „Opět je vnímáme jako výrazné reprezentanty trenérů dětí a mládeže, kteří nemohou být přehlíženi. Jejich práce je nedocenitelná, tímto projektem se snažíme na ni upozornit,“ tvrdil Petr Rydl, organizátor Díky, trenére.
 

V letošním roce se hraje o ceny za 140 tisíc korun, tedy příspěvky na chod týmu a hlavně o zahraniční stáže do vysněného klubu. Za vybranou třicítkou se organizátoři rozjedou s kamerou, natočí si jejich trénink. Poté se vybere nejlepších deset kandidátů, kteří si to rozdají o titul v půlce října v Praze na Dni trenérů mládeže 2017. Ta bude jako v předchozích ročnících oslavou dětského trénování.
 

A kdo o takové ceny bude usilovat? Například trenérka karate z Českých Budějovic. Pozornost bude poutat také trenérka hasičského sportu z Libiše, trenérka národní házené či trenér tancování z Olomouce. „V tom je síla tohoto projektu, nejde nám o masovost jednotlivého sportu, ale hlavně o příběh a záslužnou činnost jednotlivých trenérů,“ upozornil Rydl. Ve třicítce nejlepších je pět fotbalistů, tři hokejisti a nechybí zástupci házené, basketbalu nebo florbalu.
Tak kdo je váš favorit?

Díky, trenére 2017 - top 30 II
Zdroj: Díky, trenére

TOP 30 Díky, trenére (řazeno abecedně dle sportu)

Veronika Buriš
Aerobik
Klub: Aerobic Team Chuchle
Vzdělání: FTVS UK, trenér I. třídy
Celá moje životní a studijní cesta směřovala k pedagogické výchově dětí a byla vždy úzce spojena se sportem. Být trenérkou a mít svůj klub je vlastně logické vyústění celé práce a splnění mého dětského snu.

Bára Ptáčková
Aerobic
Klub: Fitness Center Báry a Hanky Šulc
Vzdělání: I. třída
Největší radost mám v tu chvíli, kdy zjistím, že moje práce a moje celkové působení na děti má mnohem větší přesah než jsou hranice tělocvičny.

Tomáš Vodička
Atletika
Klub: SC Radotín
Vzdělání: III. trenérská třída atletiky, II. trenérská třída fitness, TAP licence Českého atletického svazu (trenér mládeže)
Děti musíme trénovat všestranné. Trénink pro ně musí být zábavný a ani ve věku 10 a více let je nesmíme od sportu odradit, tak jako se to často děje.

Vítězslav Kokoř
Badminton
Klub: Badminton VK Aš
Vzdělání: III. třída
Založil jsem projekt badmintonové akademie v městě Aši, kdy 2.-5. třídy mají jednou měsíčně v rámci výuky tělesné výchovy hodinu badmintonu pod mým vedením. Šikovné děti přijímáme do oddílu, pro ostatní je to zpestření tělesné výchovy. Akademie je velmi oblíbená.

Adam Konvalinka
Basketbal
Klub: TJ Sokol Pražský
Vzdělání: Licence A
V brzkém věku jsem se vážně zranil, chtěl jsem u sportu zůstat a jedno z řešení bylo v pozici trenéra. Od té doby jsem trénoval od přípravek po kadety všechny kategorie.

Dominika Hýsková
Bojová umění
Klub: TJ Karate České Budějovice
Vzdělání: Trenér 1. třídy Českého svazu karate
Přivádět čím dál tím víc dětí ke sportu, a aby se sport stal neoddělitelnou součástí jejich života. Co se týká sportovních úspěchů - chtěla bych se podílet na vychování budoucího olympionika.

Martin Vaňka
Bojová umění
Klub: Como-3 gym
Vzdělání: 3. třída CMTA, 2. třída USMTA, 2. třída CSTB, kurz rozhodčího kategorie B, mentální kouč
K trénování jsem se dostal tak, že jsem v německém časopise uviděl, jak bojovníci boxují a používají i lokty a kolena. To mě natolik uchvátilo, že jsem se od té doby rozhodl vyhledávat vše o thajském boxu a postupně své znalosti předávat dál a učit to i ostatní.

Petr Gabriel
Bojová umění
Klub: Škola bojových umění Plzeň
Vzdělání: 2. třída
Mám fungující klub, který je v Plzni již dobře známý. Jsem velice rád, za tuhle příležitost, kterou mi osud přichystal.

Nikola Dohnalová
Cheerleading
Klub: Join New Spirit Allstars
Vzdělání: Licence C
Radost je vždy, když se naučíme něco nového. Určitě je pak super, když se vám povede vyhrát na soutěži. Ten největší loňský úspěch byl v Německu, na jedné z nejrespektovanější soutěži.

Matěj Koňařík
Florbal
Klub: Florbalový klub Zlín Lions
Vzdělání: Fakulta sportovních studií MU v Brně - Tělesná výchova a sport
Receptem jsou zábavné a někdy i netradiční tréninky, které děti baví. Děti se pak pochlubí ve škole či jiném sportu, že ten florbal je fajn a že by to měl i právě kamarád vyzkoušet.

Milan Seidl
Fotbal
Klub: FK Ústí nad Labem
Vzdělání: UEFA A, Grassroots, Coerver coach
Nejvíce si cením vítězství v mezistátním utkání s Totenhamem Hotspur v jeho tréninkové akademii v Londýně.

Lukáš Poborský
Fotbal
Klub: FK Neštěmice,z.s.
Vzdělání: Licence C
Největší radost byla, když jsem ležel s vážnou nemocí v nemocnici a po návratu rodiče udělali vše proto, abych mohl trénovat jejich děti i nadále. Díky tomu jsem zjistil, že si mě rodiče váží nejen jako trenéra, ale taky jako člověka.

Marek Plas
Fotbal
Klub: KF Kralupy 1901
Vzdělání: Licence C
Největší radost mi dělají, když přijdu o půl hodiny dřív na trénink a vidím, že už víc jak polovina kluků je na hřišti a baví se fotbalem. To je známka toho, že chodí rádi a nesedí doma u počítače. Po tréninku ještě někteří zůstávají na hřišti a kopou si.

Zdeněk Grygar
Fotbal
Klub: FC Baník Ostrava
Vzdělání: Licence B
Zastávám názor, že děti si získáte, když se stanete na chvíli jedním z nich. Když jim ukážete, že oni už vlastně spoustu věcí umí líp než trenér.

Daniel Bejr
Fotbal
Klub: Admira Praha
Vzdělání: Licence B
Téměř každý trénink je ohromná zábava, nikdo nechce z klubu odejít, bohužel občas musím vyřazovat, hlásí se k nám z jiných týmů.

Ludmila Boušková
Hasičský sport
Klub: SDH Libiš
Vzdělání: žádné
Pokud mládež baví hasičský sport a má chuť o tomto sportu zjistit, vše je přínosem. Když vidím talent, snažím se o to, aby byl opravdu dobrý. Hlavní recept je, když je spokojený svěřenec, je spokojený i trenér.

Iveta Brabcová
Házená
Klub: DHK Slavoj Žirovnice
Vzdělání: Licence B
Nadchnout je pro sport, ukázat jim, že sport je prima zábava, že pohyb přináší radost. Že je to smysluplné trávení volného času. Že se tam dá toho zažít.

David Kotrč
Kanoistika
Klub: Sport Zbraslav
Vzdělání: 2. třída
Vloni mi nejvíce udělalo radost, když si pár dětí přálo pod stromeček věci na trénink a běžky na zimní soustředění. To znamená, že se jim u nás líbí a chtějí sportovat.


Tomáš Jirků
Lední hokej
Klub: HC Stadion Vrchlabí
Vzdělání: A licence
Nehraji na výsledky, jelikož trénuji malé děti, snažím se je především vychovávat a vybudovat pozitivní vztah ke sportu.

Martin Staněk
Lední hokej
Klub: TJ Slavoj Ćeský Těšín
Vzdělání: Trenér licence B - florbal , Trenér licence B student - Lední hokej
Dokázal jsem začlenit i slabší děti nebo, které začaly později do týmu tak, aby se cítily dobře a byly jeho součástí.

Tomáš Ceperko
Lední hokej
Klub: TCC - sportovní služby s.r.o.
Vzdělání: Licence B
Připravuji sportovce především individuálně, tudíž s někým pracuji jen část z roku s někým intenzivněji. Během mé trenérské kariéry měli hráči úspěchy typu prosazení se do reprezentačních celků nebo získání zahraničních angažmá.

Miroslav Urminsky
Moderní gymnastika
Klub: SK MG AJUR Hradec Králové
Vzdělání: III. třída
Všechno začalo v roce 1982, kdy začala s moderní gymnastkou moje dcera. Začal jsem ji vozit na tréninky a čekal jsem v tělocvičně na ni. Potom jsem byl požádán trenérkou, jestli bych nemohl pomoci u magnetofonu pouštět hudby, aby se mohla víc věnovat dětem.

Alena Valášková
Národní házená
Klub: KNH Chomutov
Vzdělání: žádné
Moji mladší žáci když mi přecházeli do starších tak proběhlo loučení a neobešlo se bez slz. Jeden z nich mi za poslední své peníze z kapesného koupil dárek a bylo vidět, že se loučí velmi nerad. Dodnes mi ty kluci chybí.

Marcela Šrůtová
Rádiový orientační běh
Klub: Radioklub OK1KYP
Vzdělání: II. třída
Udržovat dobrou partu, nabídnout kromě tréninků i další zajímavé činnosti – např. účast na víkendových soustředěních.

Karel Ševčík
Rugby
Klub: RC Tatra Smíchov
Vzdělání: Licence B
Když bývalí svěřenci, se postupně stávají hráči, reprezentanty, profesionálními hráči zahraničních soutěží, jejich životní úspěch a následné zapojení do pedagogické a trenérské činnosti, prostě synergie hodnot.

Jana Pražáková
Sportovní gymnastika
Klub: Sportovní gymnastiky TJ Šumperk
Vzdělání: Trenér I. SG, absolvent UP Olomouc, fakulta tělesné kultury, specializace pro SG na FTK UK Praha
Jsem vdova, starobní důchodce a pokud zdraví dovolí, jsem vždycky v tělocvičně. Největší úspěchy? Účast sester Bínových, Kateřiny a Martiny na Mistrovství světa ve SG v Japonském městě Saboe v roce 1995 ve družstvu žen ČR.

Milan Knebl
Stolní tenis
Klub: SKST Baník Most
Vzdělání: Licence B
Ke stolnímu tenisu mě přivedl otec a kamarádi ze školních tříd. Postupem času se ze mě stal nejen hráč, ale i organizační pracovník, uklizečka, dopravce atd. Ničeho ale nelituji.


Miroslav Hýža
Tancování
Klub: Taneční klub Olymp Olomouc
Vzdělání: 2. třída
Velmi jednoduché - můj otec založil taneční klub, vedl jej, po něm moje máma, která jej vede dosud a já se v klubu starám o tréninkovou složku.

Jan Vaněk
Triatlon
Klub: TCV Jindřichův Hradec, z.c.
Vzdělání: I. třída
Mám radost z toho, že dětí na tréninky chodí čím dál víc a baví je to. A samozřejmě velice potěší, když projeví zájem o závodění, na závody se těší a ještě k tomu jsou úspěšné.

Hana Vajnerová
Veslování
Klub: VK Slavia Praha
Vzdělání: Licence B
Mám radost, když děti samy mají radost ze svých výsledků. Potěší mě, když jim chci dát nějaký pokyn a než ho stihnu říct, už to samy udělají.

 

TN.cz