loučí se famózní kariéra

Díky, Kobe! Bryanta oslavovali sportovci, herci i prezident Clinton

Bill Clinton a Kobe Bryant
Zdroj: Twitter

Lepší zakončení kariéry si Kobe Bryant snad nemohl představovat. Nejen, že jeho Lakers vyhráli, ale Bryant nastřílel neuvěřitelných 60 bodů. Po utkání se pak strhla doslova lavina poklon a děkování z celého světa. Ozval se dokonce i někdejší prezident USA Bill Clinton.

Byla to Kobeho noc. Během dvaačtyřiceti minut, které strávil na palubovce, nastřílel šedesát bodů, z toho třiadvacet jen v poslední čtvrtině.

 

Po zápase sám nevěděl, jestli je to skutečnost, nebo jestli se mu to jen nezdá. "Je těžké uvěřit, že se to stalo takhle. Jsem pořád v šoku," přiznal Kobe.

 

Pětinásobnému šampiónovi NBA okamžitě začaly chodit stovky gratulací, ale i poděkování. "Je mnoho slov, kterými by se tenhle chlap dal popsat," řekl bývalý fotbalista David Beckham, který se byl na utkání osobně podívat. "Snad jen jedno, které to vystihuje: Vítěz!" vybral nakonec to, které snad nejlépe vystihuje Kobeho Bryanta.

15

GALERIE: Kobe Bryant se v Los Angeles loučil s kariérou v NBA

Zdroj: Twitter

Jakmile oblékl dres Lakers, už ho nikdy nevyměnil.

Hodnocení:

Na sociálních sítích se pak k zápasu i jeho celé kariéře vracely další desítky známých osobností. Třeba fotbalista Toni Kroos psal o neuvěřitelné kariéře.

 

Superlativa ale nepřicházela jen od lidí ze světa sportu. Nadšený z Kobeho kariéry byl třeba i bývalý prezident Spojených států amerických Bill Clinton. "Velký večer, Kobe! Díky za všechny vzpomínky," napsal někdejší nejmocnější muž světa na Twitteru. Ke vzpomínce připojil i společnou fotku se slavným basketbalistou.

A tím to zdaleka neskončilo. Výčet osobností je předlouhý. Famózní výkon na závěr famózní kariéry zapůsobil na Dirka Nowitzkého, LeBrona Jamese, Kevina Duranta,  herce Samuela L. Jacksona či jednoho z nejúspěšnějších sportovců vůbec plavce Michaela Phelpse.

 

S Kobem Bryantem odchází jedna velká a slavná éra, která v basketbalových fanoušcích po celém světě zanechala hlubokou stopu.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program