kvalifikace o EURO 2020

Devatenáctiletý teenager vystřelil Slovákům výhru nad Maďarskem

Fotbalisté Slovenska se radují z gólu

Fotbalisté Slovenska si připsali důležitou výhru v kvalifikačním utkání o EURO 2020. V Budapešti vyhráli nad domácím Maďarskem 2:1 a ve skupině E se dostali na postupové druhé místo, na kterém vystřídali právě svého soupeře.

Slováky koučuje český trenér. Pavel Hapal musel společně se svými svěřenci v pátek skousnout domácí porážku 0:4 s Chorvatskem. Vyhrocený duel v Budapešti, před kterým fanoušci Maďarska pískali při slovenské hymně, ale zvládl.

Pomohl mu zejména devatenáctiletý útočník Žiliny Robert Boženík. Toho Hapal nominoval do základní sestavy a mladý teenager se mu odvděčil přesně tak, jak se od něj čekalo.

Nejprve po jeho souboji se stoperem Orbánem se míč odrazil k Makovi, který vstřelil první gól. O ten druhý se postaral právě Boženík, který si na velkém vápně zpracoval míč a přízemní střelou nedal Gulacsimu šanci. Pro Boženíka to byla první trefa v pátém reprezentačním startu.

Až do 89. minuty držel remízu 0:0 s Ruskem Kazachstán, který vede Michal Bílek. Do té doby držela obrana ruské střelce, ale minutu před koncem nepohlídala standardní situaci, po které úspěšně hlavičkoval naturalizovaný Rus Mario Fernandes.

O největší překvapení pondělního programu se tak postarali fotbalisté Ázerbájdžánu, kteří v Baku remizovali s Chorvatskem, což uvítali hlavně Slováci, kteří na úřadující vicemistry světa ztrácí po výhře nad Maďarskem jediný bod.