zaslouží obdiv

Děti porušily večerku a předvedly parádní fandění! Teď jsou za hrdiny

Téma:

Tomu se říká upřímná podpora. Žádní chuligáni, kteří dělají při zápase brajgl. Naopak. Fotbalisty Slovanu Bratislava podporovalo v utkání Evropské ligy proti Besiktasi (4:2), které začalo ve 21 hodin a skončilo přibližně ve 22:45, šest tisíc dětí.

Původně měl slovenský tým utkání absolvovat kvůli trestu od UEFA před prázdnými tribunami. Jenže Slovan využil pravidlo UEFA, které umožňuje na střetnutí za zavřenými dveřmi účast dětem do 14 let.

Asi nečekal, jak se mu tento krok vyplatí. Děti, které neplatily ani euro, tým povzbuzovaly, hráče Slovanu hnaly kupředu a po zápase nechyběla ani tradiční děkovačka. Přijely téměř z celého Slovenska.

„Neskutečné, když děti z Košic, Moldavy, Levoče, Partizánského, Trstenej, Skalice, Budmeric křičí, my jsme Slovan Bratislava a křičí celý zápas. Klobouk dolu! Je vidět, že Slovan má potenciál do budoucna a stále něco u nás znamená,“ napsal jeden z fanoušků na facebook Slovanu Bratislava po duelu.

 

Slovenskem tento pozitivní příklad fandění rezonuje o to víc, že děti ukázaly dospělým, jak se má fandit. O víkendu totiž při derby Slovan – Trnava došlo po jednom z gólů k šarvátce za brankou. Dva fanoušci vnikli na hřiště a jeden z nich dokonce napadl kapitána Trnavy Bogdana Mitreu.

„Oba pachatelé byli zadrženi, předáni do rukou Policie SR a vedle trestně-právní zodpovědnosti jim bude udělen doživotní zákaz navštěvovat domácí i venkovní zápasy ŠK Slovan,“ napsal na začátku týdne Slovan ve svém prohlášení.

 

Teď je však nejen díky skvělému výsledku, ale i díky dětskému upřímnému fandění v bratislavském celku, mnohem lepší nálada.

„Děkujeme dětem za výbornou podporu, opravdu nám pomohly. Na jedné straně jsme byli smutní, že nemohl být plný stadion, na druhé straně se sem dostaly děti, které by jinak nikdy nezažily takový velký zápas,“ pravil kouč Belasých Ján Kozák ml.

„Už během rozcvičky jsem se přišel podívat na atmosféru, ty dětské emoce jsou nádherné. Je to krásné vítězství, ale zůstáváme pokorní. Do dalších zápasů půjdeme s tím, abychom podali výborný výkon, potěšili fanoušky a zlepšovali se,“ dodal.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program