zpráva koronera

Detaily o tragické nehodě Kobeho Bryanta. Identifikovali ho podle otisků

Kobe Braynt a Gianna v roce 2009
Zdroj: Profimedia
Kobe Braynt a jeho dcera Gianna v roce 2009.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:
NBA

Už jsou to skoro čtyři měsíce, co se zřítila helikoptéra s jednou z největších basketbalových ikon historie Kobe Bryantem a jeho dcerou Giannou. Koronerská kancelář v Los Angeles nyní vydala podrobnosti o nehodě.

Zpráva o tragické smrti oblíbeného sportovce a jeho dcery zasáhla všechna srdce jako ostrý šíp. Po nehodě, při které soukromá helikoptéra náhle narazila do úbočí vrcholku u Calabasasu, zůstalo několik otázek.

 

Například ta, zda nebyl pilot letadla opilý. Zpráva kalifornského koronera uvádí, že zkušený letec měl veškeré toxikologické testy negativní. Všech devět členů posádky, kteří cestovali na zápas týmu, který "Mamba" trénoval a kde hrála jeho dcera, dle zjištění vyšetřovatele zemřelo prakticky okamžitě po nárazu na následky tupého traumatu.

 

Dokument vydaný v pátek koronerskou kanceláří popisuje mimo jiné, jak zničující byl náraz. Vše dokumentují mnohočetné zlomeniny, utržené a zohavené části těl.

 

Hvězdný basketbalista, který ukončil kariéru v roce 2016, byl po nárazu katapultován mimo vrtulník a jeho bezvládné a zdeformované tělo bylo nalezeno v hlíně mimo trosky. Identitu museli znalci určit až podle otisků prstů. Třináctiletá Gianna byla nalezena v rokli na opačné straně havarovaného vrtulníku.

 

Kobe Bryant na archivním videu učil svou dceru Giannu hrát basketbal: 


 

Zbytky vraku zabraly prostor velikosti fotbalového hřiště. Podle zprávy pilot během stoupání téměř prorazil mraky, když se vzdušný koráb nečekaně stočil prudce doleva a začal padat rovnou do travnatých hřebenů pod ním.

 

Vrtulník se řítil neovladatelně proti svahu, do kterého narazil rychlostí téměř 300 kilometrů za hodinu (184 mph). Po dopadu vznikl kráter a trosky pohltily plameny.

 

Národní rada pro bezpečnost dopravy státu Los Angeles ale nedospěla k závěru, co bylo přesnou příčinou nehody. Vyloučila však selhání letounu Sikorsky S-76.

Zesnulému Bryantovi se dostane im memoriam pocty, kterou si jednoznačně zaslouží. V srpnu bude uveden do Naismithovy síně slávy. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program