Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video už je všechny chytili

Děsivý útok: Havířovská banda bila bezbranného fandu Motoru!

Policie v Havířově ukončila svou práci a žene před soud 16 výtržníků, hlásících se k fanouškovskému kotli hokejového AZ Havířov. Důvodem jsou napadení fandů konkurenčních týmů. 12 osob je dospělých a 4 mladiství. U šesti osob bylo rozhodnuto o vazebním stíhání.

Nejděsivější incident se stal 5. března před 21. hodinou v havířovské pizzerii. Po utkání Havířova s Motorem vběhla organizovaná skupina ke stolu, kde seděli fanoušci hokejového klubu z Českých Budějovic. Tam fyzicky napadli 26letého muže, zaútočili na něj pěstmi a kopy. Nakonec ho po zemi smýkali až ke vchodovým dveřím. Po celou dobu fanouška hostů bili, pak mu svlékli triko a mikinu s logem klubu. Za několik minut se ještě vrátili a jeden ze skupiny pachatelů odcizil ze židle u stolu odložený hokejový dres a šálu klubu Motor České Budějovice.


Všichni plnoletí jsou muži a jeden z nich byl v minulosti už 11krát soudně trestaný. Proti všem bylo zahájeno trestní stíhání a obviněni jsou ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže v souběhu s přečinem výtržnictví.


Havířovská skupina ale páchala i další násilní akce. O týden později využili nepozornosti 35 letého muže a z ruky mu vytrhli a odcizili tašku s nápisem HC Vítkovice nedaleko železniční stanice Havířov-Střed.


Následně pak 24. března opět okolo 21. hodiny skupina čtyř mužů fyzicky napadla tři příznivce hokejového klubu HC Oceláři Třinec. Fanouškům odcizili dres, šálu, kšiltovku i vlajku třineckého klubu. Zranění museli být ošetřeni v místní nemocnici s neustanovenou dobou léčení.


Dospělí obviněni jsou ohroženi trestem odnětí svobody až na deset let.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program