video už je všechny chytili

Děsivý útok: Havířovská banda bila bezbranného fandu Motoru!

Policie v Havířově ukončila svou práci a žene před soud 16 výtržníků, hlásících se k fanouškovskému kotli hokejového AZ Havířov. Důvodem jsou napadení fandů konkurenčních týmů. 12 osob je dospělých a 4 mladiství. U šesti osob bylo rozhodnuto o vazebním stíhání.

Nejděsivější incident se stal 5. března před 21. hodinou v havířovské pizzerii. Po utkání Havířova s Motorem vběhla organizovaná skupina ke stolu, kde seděli fanoušci hokejového klubu z Českých Budějovic. Tam fyzicky napadli 26letého muže, zaútočili na něj pěstmi a kopy. Nakonec ho po zemi smýkali až ke vchodovým dveřím. Po celou dobu fanouška hostů bili, pak mu svlékli triko a mikinu s logem klubu. Za několik minut se ještě vrátili a jeden ze skupiny pachatelů odcizil ze židle u stolu odložený hokejový dres a šálu klubu Motor České Budějovice.


Všichni plnoletí jsou muži a jeden z nich byl v minulosti už 11krát soudně trestaný. Proti všem bylo zahájeno trestní stíhání a obviněni jsou ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže v souběhu s přečinem výtržnictví.


Havířovská skupina ale páchala i další násilní akce. O týden později využili nepozornosti 35 letého muže a z ruky mu vytrhli a odcizili tašku s nápisem HC Vítkovice nedaleko železniční stanice Havířov-Střed.


Následně pak 24. března opět okolo 21. hodiny skupina čtyř mužů fyzicky napadla tři příznivce hokejového klubu HC Oceláři Třinec. Fanouškům odcizili dres, šálu, kšiltovku i vlajku třineckého klubu. Zranění museli být ošetřeni v místní nemocnici s neustanovenou dobou léčení.


Dospělí obviněni jsou ohroženi trestem odnětí svobody až na deset let.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:30 12:00

   Slackline Special

   12:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program