foto to se jen tak nevidí

DĚSIVÝ SNÍMEK: Závodníka srazil z kola jelen!

Jelen srazil závodníka z kola
Zdroj: Twitter
Téma:

Triatlonový závod v Dublinu nabídl netradiční, ale zároveň mimořádně nebezpečný okamžik. Když závodníci projížděli během cyklistické části známým městským parkem Phoenix, do cesty jim vběhl pár jelenů. Jeden z nich se snažil rychle jedoucí borce přeskočit. Marně a Shane O'Reilly z Dublinu může mluvit o velkém štěstí.

Park Phoenix je mezi obyvateli Dublinu známý mimo jiné tím, že v něm žijí stovky jelenů. Co ale asi nikoho nenapadlo je, že by mohli nějak narušit triatlonový závod. Když závodníci parkem projížděli na kole, dva jeleni jim vběhli přímo do cesty.


První bez újmy přes silnici proběhl, druhý už dopadl hůř. Do cesty se mu připletl Shane O'Reilly, kterého se marně snažil přeskočit. Závodníka z Dublinu povalil na zem. Jel sice dost rychle, ale nikomu se naštěstí nic vážnějšího nestalo.


Otřesený jelen se rychle zvedl a utekl, potlučený závodník odnesl nebezpečný střet prasklou helmou. "Helma mě zachránila," přiznal. "Trochu mě bolelo rameno a také hlava," dodal O'Reilly, který ale závod dokončil.


Za snímkem, který obletěl doslova celý svět, stojí Erik Scraggs. Tak ojedinělý kousek se mu už také nemusí nikdy podařit. "Stál jsem a čekal na skupinku závodníků. Najednou jsem slyšel šustění, tak jsem se otočil a spatřil pár jelenů, jak souběžně běží směrem k silnici," popsal inkriminovaný okamžik. "Všechno se to seběhlo dost rychle. Byl to opravdu těžký střet," dodal pozorný fotograf, kterému se prý ulevilo, když viděl, že se O'Reilly rychle vrátil na kolo a závodil dál.

Související témata:
pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program