Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Cyklistika Snad jsou v pořádku

Děsivý pád! Saganův tým srazil přecházející divák! VIDEO

Tým Petra Sagana
Zdroj: Profimedia

Slovenský cyklista a fenomén tohoto sportu Peter Sagan řešil před etapovým závodem Tirreno-Adriatico nepříjemné starosti, kvůli kterým pět dní nemohl trénovat. Do závodu ale nastoupil a měl v něm obrovské štěstí! Jen těsně se vyhnul pádu, který postihnul jeho tým.

Začátek sezóny si jistě představoval jinak. Jezdec stáje Bora-Hansgrohe se těšil, že opět bude bavit nejen cyklistický svět. Sagan ale podle renomovaného webu CyclingNews.com v minulý týden trávil spoustu času na záchodě, jelikož ho trápily průjmy.

 

Devětadvacetiletý Sagan se také nezúčastnil úterní tiskové konference před Tirreno-Adriatico. Do jednoho z nejslavnějších etapových závodů už ale Sagan nastoupil.

Jeho závodění ale nemuselo mít dlouhé trvání. Zhruba čtyři kilometry po startu vstoupil týmu Bora do cesty náhodný kolemjdoucí a dva cyklisty řítící se téměř padesátikilometrovou rychlosti srazil k zemi. 

"Viděl jsem ho na druhé straně a snažil se předvídat, co se stane. Navíc bylo mokro. Vyhnul jsem se mu, šlapal jsem vepředu. Je mi líto kluků. Nechápu to, hrůza," prozradil Saganův kolega Daniel Oss.

Oba cyklisté dokázali dojet do cíle, Polák Majka ale okamžitě zamířil do nemocnice a zatím není jasné, jestli neutrpěl nějaké vážnější zranění.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 00:35 02:15

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

Celý Program