Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2019 19:21
Cyklistika Snad jsou v pořádku

Děsivý pád! Saganův tým srazil přecházející divák! VIDEO

Tým Petra Sagana
Zdroj: Profimedia

Slovenský cyklista a fenomén tohoto sportu Peter Sagan řešil před etapovým závodem Tirreno-Adriatico nepříjemné starosti, kvůli kterým pět dní nemohl trénovat. Do závodu ale nastoupil a měl v něm obrovské štěstí! Jen těsně se vyhnul pádu, který postihnul jeho tým.

Začátek sezóny si jistě představoval jinak. Jezdec stáje Bora-Hansgrohe se těšil, že opět bude bavit nejen cyklistický svět. Sagan ale podle renomovaného webu CyclingNews.com v minulý týden trávil spoustu času na záchodě, jelikož ho trápily průjmy.

 

Devětadvacetiletý Sagan se také nezúčastnil úterní tiskové konference před Tirreno-Adriatico. Do jednoho z nejslavnějších etapových závodů už ale Sagan nastoupil.

Jeho závodění ale nemuselo mít dlouhé trvání. Zhruba čtyři kilometry po startu vstoupil týmu Bora do cesty náhodný kolemjdoucí a dva cyklisty řítící se téměř padesátikilometrovou rychlosti srazil k zemi. 

"Viděl jsem ho na druhé straně a snažil se předvídat, co se stane. Navíc bylo mokro. Vyhnul jsem se mu, šlapal jsem vepředu. Je mi líto kluků. Nechápu to, hrůza," prozradil Saganův kolega Daniel Oss.

Oba cyklisté dokázali dojet do cíle, Polák Majka ale okamžitě zamířil do nemocnice a zatím není jasné, jestli neutrpěl nějaké vážnější zranění.

 

vat TN.cz