NHL Na kolenou

Děsivé zranění českého beka! Z ledu mu pomáhal i Hertl

Radim Šimek dohrál
Zdroj: Profimedia
Radim Šimek dohrál

Nebyl to hezký pohled. Po souboji s protihráčem se skácel k zemi a ihned se chytl za postižené místo. Český obránce Radim Šimek byl ve velkých bolestech a do dalších minut utkání NHL mezi San Jose Sharks a Winnipegem Jets už nenastoupil. Podle informací zámořského reportéra Kevina Kurze ale pilíř defenzivních řad Žraloků odcházel po utkání ze šatny bez berlí.

V nočním duelu stihl jen tři střídání. Pak přišel osudový moment, který jeho další aktivitu v zápase razantně utnul. A přitom se jednalo o běžný souboj.

Šimek u mantinelu svedl souboj s Andrewem Coppem, který důraznou hru českého beka neustál a spadl na jeho koleno. Šestadvacetiletý hráč okamžitě zavýskl bolestí. Věděl, že je zle.

Rozhodčí okamžitě přerušili hru. Jedním z prvních hokejistů, kteří svému spoluhráči přispěchali na pomoc, byl i Tomáš Hertl. Slávistický odchovanec pak společně s Brentem Burnsem a lékařem klubu pomáhal Šimkovi dojet na střídačku.

„Právě jsem viděl opakovaný záběr a nevypadalo to vůbec dobře. Doufám, že bude brzy zpátky,“ řekl Šimkův spoluhráč Gustav Nyquist.

Ačkoliv zákrok vypadal děsivě, reportér serveru The Athletic Kevin Kurz po utkání napsal, že někdejší hráč Liberce odcházel ze šatny bez berlí. „Na zranění kolen nejsem žádný expert, ale viděl jsem Šimka jít ze šatny bez berlí, takže předpokládám, že je to dobré znamení.“

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program