rallye dakar

Děsivé probuzení! Podmol si kvůli zánětu neotevřel ani láhev

Jiří Průša
Jiří Průša
9.1. 2021 18:50
Téma:

Sobota byla na dakarské rallye sice volným dnem, ale Libor Podmol si volno nijak neužíval. Kvůli zánětu šlach si nebyl schopný ani otevřít láhev s pitím. Přesto věří, že do cíle dojede.

Libor Podmol je především freestylový jezdec, ale letos se vydal na Rallye Dakar a potýká se s četnými probémy. Podmolovi už shořelo čerpadlo, urval si navigační panel a několikrát spadl. Bohužel si také přivodil nepříjemné zranění, které objevil během volného dne.

 

"Vzbudil jsem se ve čtyři hodiny ráno a nemohl otevřít pet láhev. Mám velký zánět šlach. Moc mě to mrzí. Mažu to různými mastmi, používám magnetickou terapii a dělám si masáže," popsal Podmol nepříjemné ráno a svou léčbu.

 

Dvojnásobný vítěz X-Games se však nehodlá vzdát. "Chci rozhodně dojet do cíle!“ vzkazuje svým fanouškům. Podmol je v průběžném pořadí na 43. místě a mezi nováčky mu patří desátá příčka.

 

Volný den mu přišel vážně vhod: "Cítím, jak mám ruku nateklou a horkou. Nedokázal bych si představit, že bych ráno musel odstartovat do etapy. Naštěstí jsem byl u fyzioterapeuta od Buggyry, zlepšilo se to. Uvidím, jak na tom budu ráno."

36letý závodník už mnohokrát během závodu spadnul, z pádů je potlučený, a v neděli na něj navíc čeká 700 kilometrů dlouhá maratonská etapa. Vzdát se ale nepřipadá v úvahu. "Chystám si tašku a maratonský spacák. Není to jednoduché, ale neplánuji uhnout ze svého snu, tedy dojet do cíle,“ vzkázal jasně Podmol.

Takhle Libor Podmol hodnotil působení na Dakaru po čtvrtém dni:


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program