Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tragická nehoda

Děsivá zpráva z vyšetřování! Sala s pilotem byli při pádu letadla otráveni

Emiliano Sala
Zdroj: Profimedia

Emiliano Sala zemřel při pádu letadla už v lednu, vyšetřovatelé ale přichází stále s novými a novými informacemi. A ty nejčerstvější jsou opravdu děsivé. Fotbalista, který letěl do Cardiffu, byli společně se svým pilotem otráveni oxidem uhelnatým.

Už je to více než půl roku. Na konci ledna obletěla svět zpráva o zmizení letadla s fotbalistou Emilianem Salou a dlouhých 14 dní sledoval pátrání téměř celý svět. Do Cardiffu, kam mířil Argentince z Nantes, letoun nikdy nedoletěl.


Co přesně způsobilo pád letadla, se stále neví, vyšetřovatelé dávají informace dohromady jako skládačku. Jediné potvrzené zprávy jsou, že pilot David Ibbotson neměl oprávnění k pilotování letadla a že letoun krátce před nárazem klesl za pouhých 24 vteřin o několik stovek metrů.


Odvětví vyšetřování leteckých nehod ve Velké Británii nyní přišlo se znepokojivou zprávou. Sala i Ibbotson byli vystaveni škodlivým hladinám oxidu uhelnatého. Tedy plynu, který se vyskytuje například v uzavřených prostorech, kde běží spalovací motory, nebo při špatném odvětrání plynových spotřebičů. Při otravě blokuje oxid uhelnatý přenášení kyslíku krví.

Takhle se pátralo po vraku letadla:Vše tedy nasvědčuje tomu, že se pilot tímto plynem otrávil a ztratil vědomí. Letoun se pak stal neovladatelným a zřítil se do moře, kde se roztříštil na tři kusy.


„V Emilianově těle bylo nebezpečně vysoké množství oxidu uhelnatého, což pro rodinu vyvolává mnoho otázek,“ cituje právníka Salovy rodiny server Daily Mail. „Rodina i veřejnost musí vědět, jak se plyn dostal do kabiny,“ dodal s konstatováním, že Salova rodina vyzvala vládní agenturu, která nehodu vyšetřuje, aby co nejrychleji zničila trosky letadla.

GALERIE: Fotbalista Emiliano Sala zmizel se svým letadlem

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Emiliano Sala

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:15 17:00

   Fotbal: FC Nantes - Olympique Marseille

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   20:00

   Major League Soccer Highlights (24)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 17:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   17:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   17:15

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   19:00

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   19:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   20:00

   Melbourne Darts Masters

Celý Program