ohrožené jaro

Děsivá i výjimečná statistika Slavie! V čem v Lize mistrů vyniká?

Fotbalisté Slavie
Zdroj: Profimedia
Fotbalisté Slavie
Téma:

Zase ztráta. Slavia v Lize mistrů sice soupeřům slavných jmen dokázala vzdorovat, mnohdy byla i lepším týmem, jenže pohled na tabulku základní skupiny vypadá tristně. Jediný bod, skóre 2:5 a ztráta 3 bodů na 3. místo. Ohrožená je tak i její účast v jarní části evropských pohárů.

Slavia sice dostává pochvaly za předvedené výkony, ale výsledky nejsou. Sešívaným navíc nehrají do noty ani ostatní výsledky skupiny. Inter Milán doma porazil Dortmund 2:0 a tak mezi Slavií a soupeři vznikl už propastný rozdíl 3 bodů. Pražany navíc čekají dva zápasy na venkovních hřištích – v Barceloně a v Dortmundu a tak vyhlídky na vylepšení pozice nejsou moc příznivé.

"Když sečtu všechny tři zápasy, dali jsme dva góly. To je strašně málo na to, kolik jsme měli šancí. Na téhle úrovni je to strašně trestuhodné,“ přiznal trenér Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci po zápase.Problém je opravdu hlavně v produktivitě. Slavia během tři zápasů vystřelila na bránu už 20krát a ve skupině si tak vypracovala více šancí než Barcelona, Inter i Dortmund. V této statistice je dokonce na 5. místě ze 32 týmů. Jenže dala jen 2 góly. Produktivita střelby Slavie je na 10 procentech a horší už je jen Galatasaray Istanbul, který nedal ani gól. Kéž by slávisté pálili jako borci z Dinama Záhřeb, kteří z 11 střel dali 6 gólů...
 

Někoho možná utěší hlasy ze španělských médií. „Slavia hrála tak sebevědomě, jako kdyby měla Ligu mistrů vyhrát!“ vysekl poklonu deník El País. Jenže v Edenu ví, že jsou pořád velké limity.

"Fotbal se ale hraje na góly a rozhoduje kvalita řešení situací v pokutovém území. To nám ukázala Barcelona při prvním gólu. Kluky prohra neskutečně mrzí,“ lituje Jindřich Trpišovský.
 

Čtvrté místo v tabulce základní skupiny Ligy mistrů znamená konec v Evropě už po podzimu. Kapitán Tomáš Souček ale podotýká, že Slavia ještě boj nevzdává. „Třetí místo, tedy Evropská liga pořád zůstává naším cílem. Máme před sebou ještě tři zápasy a já věřím, že je odehrajeme stejně dobře jako ty dosavadní. A snad by se k nám i mohlo přiklonit i štěstí,“ říká hlavní pilíř Sešívaných.

Související témata:
ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program