ohrožené jaro

Děsivá i výjimečná statistika Slavie! V čem v Lize mistrů vyniká?

Fotbalisté Slavie
Zdroj: Profimedia
Fotbalisté Slavie
Téma:

Zase ztráta. Slavia v Lize mistrů sice soupeřům slavných jmen dokázala vzdorovat, mnohdy byla i lepším týmem, jenže pohled na tabulku základní skupiny vypadá tristně. Jediný bod, skóre 2:5 a ztráta 3 bodů na 3. místo. Ohrožená je tak i její účast v jarní části evropských pohárů.

Slavia sice dostává pochvaly za předvedené výkony, ale výsledky nejsou. Sešívaným navíc nehrají do noty ani ostatní výsledky skupiny. Inter Milán doma porazil Dortmund 2:0 a tak mezi Slavií a soupeři vznikl už propastný rozdíl 3 bodů. Pražany navíc čekají dva zápasy na venkovních hřištích – v Barceloně a v Dortmundu a tak vyhlídky na vylepšení pozice nejsou moc příznivé.

"Když sečtu všechny tři zápasy, dali jsme dva góly. To je strašně málo na to, kolik jsme měli šancí. Na téhle úrovni je to strašně trestuhodné,“ přiznal trenér Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci po zápase.Problém je opravdu hlavně v produktivitě. Slavia během tři zápasů vystřelila na bránu už 20krát a ve skupině si tak vypracovala více šancí než Barcelona, Inter i Dortmund. V této statistice je dokonce na 5. místě ze 32 týmů. Jenže dala jen 2 góly. Produktivita střelby Slavie je na 10 procentech a horší už je jen Galatasaray Istanbul, který nedal ani gól. Kéž by slávisté pálili jako borci z Dinama Záhřeb, kteří z 11 střel dali 6 gólů...
 

Někoho možná utěší hlasy ze španělských médií. „Slavia hrála tak sebevědomě, jako kdyby měla Ligu mistrů vyhrát!“ vysekl poklonu deník El País. Jenže v Edenu ví, že jsou pořád velké limity.

"Fotbal se ale hraje na góly a rozhoduje kvalita řešení situací v pokutovém území. To nám ukázala Barcelona při prvním gólu. Kluky prohra neskutečně mrzí,“ lituje Jindřich Trpišovský.
 

Čtvrté místo v tabulce základní skupiny Ligy mistrů znamená konec v Evropě už po podzimu. Kapitán Tomáš Souček ale podotýká, že Slavia ještě boj nevzdává. „Třetí místo, tedy Evropská liga pořád zůstává naším cílem. Máme před sebou ještě tři zápasy a já věřím, že je odehrajeme stejně dobře jako ty dosavadní. A snad by se k nám i mohlo přiklonit i štěstí,“ říká hlavní pilíř Sešívaných.

Související témata:
ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: PAOK - Happy Casa Brindisi

   16:45

   Fotbal: Newport County - West Ham United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   20:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 16:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   16:15

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Aleksandr GolovinPovídání se záložníkem francouzského fotbalového klubu AS Monaco

   16:30

   Intercontinental Rally - 10 let

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:35

   Best of Pascal Siakam

   18:55

   Best of Luka Doncic

Celý Program