22-6

Děsivé McGregorovy výsledky: Jiný by měl problém, UFC krále ale nepustí

Conor McGregor po zápase s Chabibem
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor po zápase s Chabibem
Téma:
MMA

Conor McGregor prohrál podruhé v řadě, z posledních čtyř zápasů vyhrál jen jediný a podle mnohých už zkrátka zpohodlňel, není hladový a chybí mu to, čím dobyl svět MMA. Odepisovat ho by však byla chyba. Podívejte se, proč je irský ranař pro UFC cenné zboží a co s ním může být dál.

Dvě prohry nejsou konec světa

Čtyři zápasy za tři roky, z toho jedno vítězství nad UFC veteránem, tak to je zápasová historie, která rozhodně dojem neudělá. K tomu přidejte zápas s Floydem Mayweatherem a červená políčka se začínají v jeho bilanci kupit. Ale bilance 1-3 rozhodně není v UFC konečná. Například Lucie Pudilová před odchodem prohrála čtyřikrát. José Aldo, kterému McGregor vzal v roce 2014 titul, po dvou prohrách v řadě dostal titulovou šanci a na vítěznou vlnu se dostal až po třech prohrách. Nate Diaz má aktuálně také záporné skóre 1-3 a odchod z UFC se také rozhodně nechystá.

 
McGregor toho v UFC dosáhl mnoho a výrazně se zasloužil o dnešní popularitu MMA. Jako první získal tituly ve dvou váhových kategoriích, láká davy nejen výkonem v kleci, ale také řečmi a šou před zápasem.
 

Money Talks

Neboli “peníze mluví“, i sport je byznys a šéf UFC si je toho moc dobře vědom. Dana White má peníze rád a Conor McGregor je magnet na zelené papíry. Vždyť byl vyhlášen nejvýdělečnějším sportovcem uplynulého roku a mezi svými rekordy se pyšní těmi nejprodávanějšími galavečery v historii UFC.

1. UFC 229 Chabib vs. McGregor – 2,4 milionu PPV
2. UFC 202 Diaz vs. McGregor 2 – 1,6 milionu PPV
3. UFC 257 Poirier vs. McGregor 2 – 1,6 milionu PPV
4. UFC 246 McGregor vs. Cowboy – 1,35 milionu PPV
5. UFC 196 McGregor vs. Diaz – 1,32 milionu PPV

A i prodeje přenosů UFC 264 Poirier vs. McGregor 3 se odhadují až kolem 1,8 milionu PPV, tedy rovněž v top pětce nejsledovanějších turnajů. 
 

McGregor fight byznysu skvěle rozumí a snad hraje ji jako nikdo jiný. Už na UFC 264, kdy v kleci ležel se zlomenou nohou, rozjel trash-talka a začal promovat další souboj.


McGregor má na kontě i jeden kuriozní rekord. Skeč jeho jízdy na kole se stal nejsledovanějším videem na sociálních sítích UFC:


Co tedy bude s Conorem dál?

Je jasné, že UFC McGregora jen tak nepropustí. Vše zaleží, zda bude on sám chtít zápasit, vždyť v minulosti již třikrát náhle ukončil kariéru. Na druhou stranu ještě před třetím zápasem s Poirierem prohlásil: “Budu to dělat ještě dlouho a dlouho. Tahle hra je moje, tohle město je moje, tenhle svět je můj“.  
 

Rovněž se dá očekávat, že s jeho prodejní silou bude dál hlavní hvězdou večera, ať už nastoupí proti komukoli. Těžko předpovídat, kdo by mohl být příštím soupeřem, ale je jasné, že sekyra mezi ním a Poirierem zakopána nebyla. Před posledním zápasem také mluvil o završení trilogie s Natem Diazem.


Po druhé prohře v řadě se propadl v žebříčku lehké váhy až na sedmou pozici. Hned nad ním stojí Rafael dos Anjos, bývalý šampion lehké váhy, který se měl s McGregorem utkat v roce 2016.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Behaj lesmi - Velká Fatra

   16:45 17:05
   17:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

   20:35

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   16:25 18:00
   18:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

Celý program