Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2018
plavání to je borec

Desetiletý klučina překonal rekord legendárního Michaela Phelpse!

Clark Kent Aquada
Zdroj: facebook

Překonávání rekordů amerického plavce Michaela Phelpse není na denním pořádku, přesto to vypadá, že by legenda tohoto sportu mohla najít v budoucnu svého přemožitele a nástupce.

O víkendu na závodech Far West International Championship v Kalifornii zvítězil 10 letý Clark Kent Aquada na trati 100 m motýlek časem 1:09:38, kterým pokořil o více než vteřinu rekord slavného Michela Phelpse. Ten držel rekord šampionátu v této kategorii už od roku 1995.

 


Mladý závodník se jménem superhrdiny není jen zdatným plavcem. „Hraje na piano, věnuje se bojovému umění a ve škole se nejvíce zajímá o počítače a programování,“ popisuje jeho otec Chris Aquada pro CNN.

 


Clark si s tím ale neláme hlavu. „Jde to všechno zvládnout, když to mám dobře naplánované. Plavání miluju, protože je okolo mě spoustu lidí včetně trenérů a mých rodičů, kteří mě vždy podporují,“ říká Clark.

 


Během zisku Phelpsových 28 olympijských medailí nebyl rekord pokořen. O to větší senzací je, že ho dokázal vylepšit právě Clark, který plave závodně teprve 4 roky. „Je úplně jiný než děti jeho věku. Neuvěřitelně se zlepšuje,“ chválí svého svěřence z týmu Monterey County Aquatic, trenérka Dia Riana.

 


„Záleží jen na vašem rozhodnutí a na tom, zda si jdete za svým snem. A já si za ním půjdu. Od svých 7 let chci být jako Michael Phelps a závodit na olympijských hrách,“ říká talentovaný Clark Kent.

 


Clark ale nebyl jediný, kdo o víkendu lámal rekordy. Mezi dospělými zaplavala na americkém mistrovství v Irvine světový rekord na trati 100 m znak Kathleen Bakerová. Časem 58,00 překonala o jednu desetinu dosavadní maximum Kanaďanky Kylie Masseové z loňského světového šampionátu v Budapešti.

aka TN.cz