nova sport 2 noc v nba

DeRozan má rekord NBA, Portland nevytrhla ani Lillardova padesátka

DeMar DeRozan

DeMar DeRozan se zapsal do historie zámořské basketbalové NBA. V utkání Portlandu proti Torontu totiž stanovil nový rekord v počtu proměněných trestných hodů. Portland i díky tomu porazil Torontu, kterému na body nestačilo ani famózních 50 bodů Damiena Lillarda.

Šestadvacetiletému borci nestačilo sezónní maximum v podobě osmatřiceti bodů, kalifornský rodák se do historie nejslavnější basketbalové soutěže zapsal i historickým maximem v podobě čtyřiadvaceti po sobě jdoucích úspěšných trestných hodech v jednom zápase. Až pětadvacátý pokus, devět desetin sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny, nenašel cestu do koše. Úspěšná "šestka" s pořadovým číslem 24, ale okamžik předtím rozhodla o vítězství Toronta nad Portlandem 117:115. Raptors nepomohl ani skvělý výkon Damiana Lillarda, který nastřílel padesát bodů.

Šnůru venkovních porážek přerušili po sedmnácti zápasech basketbalisté Phoenixu. Odnesli to hráči Orlanda, na jejichž palubovce Suns vyhráli o osmnáct bodů.

Velké drama se odehrálo v denverské Pepsi Center. Domácí tu s Brooklynem od počátku ztráceli, v závěru se ale dostali do vedení a až dva úspěšné trestné hody Bogdanoviče posunuly utkání do prodloužení. V něm se skóre přelévalo ze strany na stranu, těsně před koncem se do vedení dostali Nuggets, ale pouhé čtyři desetiny vteřiny před závěrem prvního nastavení rozhodl Lopez o výhře Brooklynu.

Charlotte Hornets - Indiana Pacers - 108:101 (Walker 33 - George 35)

Orlando Magic - Phoenix Suns - 84:102 (Payton 19 - Len 31)

Philadelphia 76ers - Miami Heat - 102:112 (Smith 26 - Wade 21)

Boston Celtics - New Yorks Knicks - 105:104 (Thomas 32 - Anthony 30)

Toronto Raptors - Portland Trail Blazers - 117:115 (DeRozan 38 - Portland 50)

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards - 108:83 (Irving 21 - Wall 17)

Memphis Grizzlies - Utah Jazz - 94:88 (Randolph 25 - Hayward 18)

Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves - 116:101 (Antetokounmpo 27 - Towns 21)

Denver Nuggets - Brooklyn Nets - 120:121 po prodloužení (Mudiay 25 - Brown 21)

Los Angeles Lakers - Atlanta Hawks - 77:106 (Randle 16 - Schröder 16)