sezóna končí

Drsný verdikt ze Slovenska! Covid dal vesnickému fotbalu červenou kartu

Fotbal na tradičním venkovském hřišti
Zdroj: Richard Wagner
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:

K ráznému kroku přistoupily tři regionální fotbalové svazy v sousedním Slovensku. Všechny soutěže v jejich dikci byly kvůli koronaviru definitivně zrušeny, řídící orgány oznámily předčasný konec na svých stránkách. Podobný scénář děsí i české trávníky.

Velmi drsné rozhodnutí, kterého se bojí snad všichni milovníci kopaček a zelených pažitů, přišlo na Slovensku. Hned tři regionální fotbalové svazy vynesly nejkrutější ortel.

 

Rozhodování formou "per rollam", kdy statutární orgán hlasuje korespondenčně, probíhalo ve všech čtyřech organizačních jednotkách. Definitivu nepřinesl pouze Bratislavský fotbalový svaz.

 

Západoslovenský, Středoslovenský a Východoslovenský svaz však dospěly k názoru, že za současného stavu nemá cenu zbytečně napínat hráče.

Téměř na celém Slovensku se tedy ruší soutěže od třetích lig níže. Jedná se o ligy dospělých, dorostu, žáků i přípravek. Výsledky se anulují a nikdo z nedohraných soutěží nespadne a ani nepostoupí.

 

Tři zmíněné instituce také vyslaly výzvu Slovenskému fotbalovému svazu, aby tak učinil i s profesionálními soutěžemi. Vzhledem k tomu, že se na vyšší úrovni jedná o mnohem větší peníze, organizátor elitních lig zatím vyčkává.

Zda se podobný scénář naplní i v České republice, ukáže až čas. Opětovný start tuzemských soutěží je zatím v nedohlednu. Otázkou zůstává, co dlouhá karanténa udělá s počtem hráčů ve vesnických družstvech.

 

Někteří borci se možná po dlouhém pobytu doma a úbytku formy na sportovní dění vykašlou. Nebo naopak poznají, že jim to "běhání po trávě za kulatým nesmyslem" chybí tak moc, že znovu hrát začnou. Takový boom bychom si v regionálních ligách jen a jen přáli!

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program