sezóna končí

Drsný verdikt ze Slovenska! Covid dal vesnickému fotbalu červenou kartu

Fotbal na tradičním venkovském hřišti
Zdroj: Richard Wagner
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:

K ráznému kroku přistoupily tři regionální fotbalové svazy v sousedním Slovensku. Všechny soutěže v jejich dikci byly kvůli koronaviru definitivně zrušeny, řídící orgány oznámily předčasný konec na svých stránkách. Podobný scénář děsí i české trávníky.

Velmi drsné rozhodnutí, kterého se bojí snad všichni milovníci kopaček a zelených pažitů, přišlo na Slovensku. Hned tři regionální fotbalové svazy vynesly nejkrutější ortel.

 

Rozhodování formou "per rollam", kdy statutární orgán hlasuje korespondenčně, probíhalo ve všech čtyřech organizačních jednotkách. Definitivu nepřinesl pouze Bratislavský fotbalový svaz.

 

Západoslovenský, Středoslovenský a Východoslovenský svaz však dospěly k názoru, že za současného stavu nemá cenu zbytečně napínat hráče.

Téměř na celém Slovensku se tedy ruší soutěže od třetích lig níže. Jedná se o ligy dospělých, dorostu, žáků i přípravek. Výsledky se anulují a nikdo z nedohraných soutěží nespadne a ani nepostoupí.

 

Tři zmíněné instituce také vyslaly výzvu Slovenskému fotbalovému svazu, aby tak učinil i s profesionálními soutěžemi. Vzhledem k tomu, že se na vyšší úrovni jedná o mnohem větší peníze, organizátor elitních lig zatím vyčkává.

Zda se podobný scénář naplní i v České republice, ukáže až čas. Opětovný start tuzemských soutěží je zatím v nedohlednu. Otázkou zůstává, co dlouhá karanténa udělá s počtem hráčů ve vesnických družstvech.

 

Někteří borci se možná po dlouhém pobytu doma a úbytku formy na sportovní dění vykašlou. Nebo naopak poznají, že jim to "běhání po trávě za kulatým nesmyslem" chybí tak moc, že znovu hrát začnou. Takový boom bychom si v regionálních ligách jen a jen přáli!

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   14:40 15:05
   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Celý program