Derby o Ještěd ovládl Jablonec. 3:1 vyhrál i díky gólu do vlastní branky

Hráči FK Jablonec
David Chmátal
20.11. 2020 21:07

Derby o Ještěd tentokrát ovládl Jablonec, který porazil Liberec 3:1. K prvnímu gólu mu pomohla nešťastná trefa soupeře do vlastní branky.

Regionální rivalové z Podještědí se střetli již po 55. Jablonec do derby vedl uzdravený trenér Rada, naopak na lavičce domácích chyběl kouč Hoftych.

Jablonec šel do vedení ve druhé minutě po nešťastném vlastním gólu Koscelníka, který balón do sítě umístil při bránění rohového kopu. Slovan srovnal proměněným penaltovým kopem a vyrovnaný stav vydržel až do druhého poločasu. V 71. minutě se za hosty trefil Schranz a po jedenácti minutách přidal třetí gól Zelený.

FK Jablonec tak domů veze cenné tři body. Je to vůbec podruhé, co ze hřiště rivala odešli s plným bodovým ziskem. Poprvé se mu takový úspěch podařil v roce 2014. Nyní výhru zopakoval a osmi body obsadil pátou příčku v tabulce. Liberec drží příčku šestou rovněž s osmi body.