Aktualizováno 20.1. 2016 13:51
galerie obrovská tragédie

Den mého života, těšila se Denna. Na Winter Classic pak ochrnula

Denna Laingová
Zdroj: Twitter
Denna Laingová

Měl to být její nejkrásnější den. Stejně jako pro hokejisty z NHL je snem, zahrát si pod otevřeným nebem zápasy Winter Classic, dostaly tuto možnost i dívky z ligy NWHL. Pro Dennu Laing byl ale zápas na Gillette Stadium ve Foxborough zřejmě jejím posledním. Po nárazu na mantinel ochrnula...

Možná si pamatujete na jednoznačné novoroční vítězství Montrealu nad Bostonem v utkání Winter Classic v poměru 5:1. Jenže večer předtím se na stejném místě stala tragická událost.

110

GALERIE: Denna Laingová

Zdroj: Twitter

Denna Laingová - 9

Hodnocení:


Hokejistky týmu Boston Pride se nemohly dočkat, jejich zápas s jiným dívčím týmem Les Canadiennes měl být generálkou na ostrý duel NHL. Denna Laingová postovala na svém twitteru vzkaz "Nejlepší den mého života".
Denna Laingová
Zdroj: Twitter Denna Laingová

Ano, zahrát si na úžasném stadionu ve Foxborough byl pro všechny dívky opravdu zážitkem.
Denna Laingová - 10
Zdroj: Twitter Denna Laingová

Jenže vysněný den se záhy změnil na ten nejhorší. Denna upadla po srážce u mantinelu a bohužel už nevstala. Z arény už odjížděla zafixovaná v péči záchranářů. Ale ani z nemocnice nepřišly dobré zprávy. Sympatická dívka z Bostonu má po nárazu porušenou míchu a přestala cítit nohy.

Rázem se vyrojily spekulace na téma kvality ledu, který možná mohl za pád hokejistky. I samotní hráči Montrealu a Bostonu už před samotnou akcí hřiště kritizovali. Rodina Denny ale oznámila, že nikoho žalovat nechce.

Denna Laingová s rodiči
Zdroj: Twitter Denna Laingová s rodiči

Během pár dnů vznikla nadace na podporu Denny Laingové a prvními dárci byli majitelé Bostonu Bruins, kteří poslali na účet 200 tisíc dolarů. Patronem dalších charitativních akcí se stal Patrice Bergeron a Bruins pozvali Dennu Laingovou a její přátele na utkání, které sehrají 26. ledna proti Anaheimu do soukromého apartmá.
Denna Laingová - 8
Zdroj: Twitter Denna Laingová

Bohužel, podle prognóz to vypadá, že čtyřiadvacetiletá Denna zůstane upoutaná na invalidní vozík. Z celého světa se jí tak sbíhají vzkazy, které mají dodat sílu. Hokejové týmy se fotí ve formaci s číslem 14, které tahle nadšená hokejistka nosila na univerzitě.

Drž se, Denno!

ram TN.cz