Hodiny snů

Den jako z pohádky! Barbora Strýcová slaví postup i ve čtyřhře

Barbora Strýcová

Barbora Strýcová prožila ve Wimbledonu den snů. Nejdříve si poradila s Britkou Kontaovou a o pár desítek minut později slavila postup i ve čtyřhře. S Tchajwankou Su-Wei zvítězily snadno ve dvou setech 6:3 a 6:3.

Na úterý 9. 7. 2019 Barbora Strýcová jen tak nezapomene. Poprvé v kariéře postoupila do grandslamového semifinále a pak zvládla i zápas čtyřhry. Vše začalo na centrkurtu krátce před pátou hodinou.

Strýcová s Kontaovou sice rychle prohrávala 1:4, poté se ale zvedla a první set ovládla poměrem 7:6. Ve druhém setu už to byla spanilá jízda. Domácí hráčku deklasovala 6:1 a poprvé ve své kariéře se dostala do semifinále grandslamového turnaje. A hned toho nejslavnějšího.

Kolem půl sedmé zahrála Strýcová vítězný balónek a rychle spěchala do šatny. Rozhovory vyřídila opravdu rychle. Důvod? Měla zhruba hodinu na regeneraci a hned spěchala zpátky na kurty. S Tchajwankou Su-Wei totiž od 19:50 bojovaly o postup do čtvrtfinále ve čtyřhře.

A v souboji s párem Beguová/Niculescuová vůbec nebylo poznat, že by Češka měla jeden zápas za sebou. Po kurtu létala a po výměnách její tvář často zdobil úsměv. A není se čemu divit. Rumunky smázly dvakrát 6:3.

Teď má Strýcová pár hodin na odpočinek, už zítra totiž ve čtvrtfinále čtyřhry vyzve šestý nasazený pár Mertensová/Sabalenková. Ve čtvrtek ji pak čeká semifinále dvouhry proti Sereně Williamsové.