hádka osobností

Dělej to, v čem jsi dobrý, říká Zlatan LeBronovi. Hvězda NBA odmítá mlčet

Jiří Průša
Jiří Průša
27.2. 2021 14:39
Téma:

Nevídanou slovní přestřelku vedou přes oceán dvě obrovské sportovní hvězdy. Fotbalista Zlatan Ibrahimovič vyčítá basketbalistovi LeBronu Jamesovi, že se plete do politiky. Vítěz posledního ročníku NBA se ale nechce nechat umlčet.

Fotbalový fenomén Zlatan Ibrahimovič v nedávném rozhovoru rozvířil vody napříč dvěma sportovními světy. Zkritizoval totiž LeBrona Jamese, megahvězdu basketbalové NBA, za to, že strká nos do politiky.

 

"Mám ho vážně rád, je fenomenální, ale nemám rád, když lidé, kteří mají nějaký status, mluví o politice. Dělej to, v čem jsi dobrý," vyčetl Ibrahimovič Jamesovi jeho častou angažovanost v mimosportovním světě.

 

LeBron byl častým kritikem bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a mnohdy mluví také o policejní brutalitě a rasismu vůči černochům.

 

"Já hraju fotbal, protože jsem nejlepší v hraní fotbalu, nejsem politik. Kdybych byl politik, tak bych dělal politiku," podělil se slavný Švéd o svůj názor. "Tohle je první chyba, kterou slavní lidé dělají, poté co se proslaví. Podle mě je lepší vyhnout se určitým tématům a dělat to, v čem jste dobří, jinak riskujete, že uděláte něco špatně," pokračoval.

Tato slova hráč LA Lakers nenechal bez odpovědi. Po výhře nad Portlandem proto nekomentoval jen zápas, ale odpověděl na dálku i Ibrahimovičovi.

 

"Nikdy nebudu mlčet o věcech, které jsou špatně. Budu používat svůj hlas, abych vnesl světlo na věci, které se dějí v této zemi a po celém světě," nechce se nechat umlčet. "V žádném případě nezůstanu pouze u sportu, protože rozumím tomu, jak silný můj hlas je," uvedl čtyřnásobný vítěz NBA.

"V těchto otázkách jsem velmi vzdělaný, nejsem ten správný chlap, na kterého by se mělo útočit, jelikož já si plním domácí úkoly," bránil se James. Připomněl také, že právě Ibrahimovič si v roce 2018 stěžoval na diskriminaci ve Švédsku, jelikož jeho příjmení nemá tradiční koncovku "sson".

LeBron James se na začátku února dostal do křížku s fanoušky, ochranka musela jednu ženu vyvést ze stadionu:


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín evropské ligy (13)

   12:30 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Itálie - Anglie

   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program