video ragbyový fanoušek

Dechberoucí loučení! 1700 žáků předvedlo Haku na pohřbu učitele

Téma:

Nádherné rozloučení připravili žáci svému zesnulému učiteli. Oblíbený kantor miloval ragby, a tak mu jeho žáci vzdali hold stylově. Jakmile do areálu, kde se pohřeb konal, vjel pohřební vůz, sedmnáctisetčlenná skupina předvedla tanec Haka, který proslavili ragbisté Nového Zélandu. Jestli to pan učitel tam nahoře sledoval, musel mít velkou radost.

"Pořád se mluví o tom, že dobří učitelé jsou schopni vytvářet a rozvíjet dobré vztahy s žáky. A Dawson měl krásný vztah se studenty i s kolegy. Byl to správný chlap," přiznal pro místní média rektor chlapecké střední školy v novozélandském Palmerstonu.

 

Právě na Novém Zélandu byl proslaven původně maorský tanec Haka, když si jej vzal za svůj místní ragbyový reprezentační tým známý pod označením All Blacks.

 

Dawson byl velkým fandou All Black, a tak zřejmě nemohli žáci vymyslet nic lepšího, jak vzdát svému oblíbenému kantorovi hold. Ve chvílích, kdy na místo posledního rozloučení vjížděl pohřební vůz, rozjelo 1700 studentů, kteří přišli dát učiteli sbohem, hromadný tanec Haka.

 

Novozélanďané strašili basketbalový Dream Team. Čtěte ZDE!

 

Téměř dvouminutové představení bralo dech. Jakmile skončilo, studenti se opět seskupili do řad a obřad pokračoval v tradičním duchu. Učiteli ale žáci na poslední cestu připravili krásné rozloučení.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program