Fotbal Anglický ligový pohár

Debakl se neopakoval, City těsně porazilo Burton

City zdolalo Burton

První zápas byl exhibicí. City porazilo Burton 9:0 a tak se odveta pouze dohrávala. City nenastoupilo v plné sestavě a výsledek tomu odpovídal. Třetiligovou senzaci porazilo 1:0 a postoupilo do finále anglického Ligového poháru.

Už od prvního zápasu bylo jasné, kdo postoupí do finálových bojů, a tak si City mohlo dovolit několik svých opor pošetřit. A na hřišti to bylo znát. V prvním poločase padl jediný gól a to ve 26. minutě, kdy Äguero využil zpětné přihrávky od De Bruyneho.

Ve druhé půli kontrolovalo City hru a nepouštělo Burton do útoku. Výjimkou byla 70. minuta. To Boyce využil hrubky obránce Sandlera, Murić ho vychytal a dorážejícímu Millerovi překazil radost místo bezmocného gólmana na brankové čáře García.

Ve finále vyzve City postupujícího ze dvojice Tottenham Chelsea. Spurs vyhráli první zápas 1:0 a ve čtvrteční odvetě budou hájit těsný náskok.