Aktualizováno 11.5. 2018 08:00
ms v hokeji 2018 jen slova chvály

Davidové jsou klasa, rozplýval se Jaškin! Chválil je i kapitán soupeře

Dmitrij Jaškin

Čeští hokejisté porazili ve čtvrtém zápase na mistrovství světa v Kodani Rusko 4:3 v prodloužení. Mezi střelce se zapsal i Dmitrij Jaškin, který dostal prostor v elitní lajně s Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem. Po zápase se Jaškin nad spoluprácí s bostonskou dvojicí doslova rozplýval.

Vstup do utkání vyšel Rusům, kteří se dostali už po 71 vteřinách do vedení. Barabanov projel po levém křídle až před Ritticha, který jeho bekhendové zakončení vykryl, ale následně se prosadil tvrdou střelou Něstěrov.

Ve 14. minutě už Češi udeřili a sborná ve čtvrtém utkání na turnaji poprvé inkasovala. Krejčí se dostal k puku mezi kruhy a trefil se na levé rameno Košečkina. V 19. minutě získali puk za ruskou brankou Krejčí s Pastrňákem, který nabil Jaškinovi a Češi poprvé na turnaji vedli.

"Hráli jsme výborně, asi to byl náš nejlepší výkon na turnaji. Dostávali jsme se do šancí, ubránili oslabení, to byl hlavní klíč," prozradil střelec prvního gólu Jaškin.

Důrazně však upozornil, že se mu skvěle spolupracovalo s dvojicí Krejčí - Pastrňák. "Davidové, to jsou klasa, hraje se s nimi lehko. Hodně na ledě mluví, člověk ví, co má dělat," chváli své spoluhráče z národního týmu.

Nebyl ale zdaleka jediným, kdo se nad výkonem bostonské dvojice pozastavil. Slova uznání totiž vysekl i kapitán ruského týmu.

Pavel Dacjuk
Zdroj: Profimedia Kapitán ruského týmu Pavel Dacjuk

"Oba hráči z Bostonu hráli velmi dobře, bylo vidět, že jsou nadšení, že přijeli do Dánska. Zápas byl velmi dobrý, ale na druhou stranu oba týmy udělaly hodně chyb. Z porážky jsme zklamaní, ale máme čas ji odčinit," řekl Pavel Dacjuk.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šel na záchod během pauzy při hokejovém zápasu. Teď fanouškovi ze Sokolova hrozí vězení!

Skandál hokejisty Jiřího Hudlera: Na letišti na něj čekala policie! Za co ho odvedli?

• 19:00 21:00

NHL: Nashville Predators - Dallas Stars