Davidová při masáku dvakrát minula, Eckhoffová má šestou medaili

Tiril Eckhoffová
Aktualizováno 16:28
21.2. 2021 13:12

Biatlonové mistrovství světa si na neděli nachystalo své poslední dva závody. Hromadný start čekal nejprve ženy a nejlépe si vedla Rakušanka Hauserová. Tiril Eckhoffová si dojela pro šestou medaili z šampionátu. Markéta Davidová musela dvakrát na trestné kolo a dojela si pro 13. místo. Mužský závod vyhrál Nor Laegreid, Michal Krčmář dojel na 26. pozici.

Davidové trvalo poměrně dlouho, než na první střelnici poprvé zmáčkla spoušť, ale čekání stálo za to, Češka trefila všech pět terčů.

Na druhé střelnici už to bylo horší, jednu ránu poslala čerstvá mistryně světa z vytrvalostního závodu mimo, a tak musela jednou navštívit trestné kolo. Na vedoucí závodnici v tu chvíli ztrácela půl minuty.

Bohužel také při první střelbě vestoje Davidová jednou netrefila a její ztráta na první místo narostla na více než minutu. Při poslední stojce už se 24letá Češka nemýlila, ale na umístění v elitní desítce to nestačilo. Davidová si dojela pro třinácté místo. Běžecký výkon to v jejím podání nebyl ideální, na okruhu měla až 15. nejlepší čas.

Poslední ženskou vítězkou šampionátu se stala Rakušanka Hauserová. Jako jediná trefila všech dvacet terčů a do cíle dojela s pohodlným náskokem na všechny ostatní.

Královnou letošního šampionátu se stala norská biatlonistka Tiril Eckhoffová. Zlato získala ve sprintu, stíhačce, ženské i smíšené štafetě. V závodu smíšených dvojic brala s Johannesem Boe stříbro. Pouze ve vytrvalostním závodu nezískala cenný kov.

V závodu s hromadným startem dlouhou dobu vedla, ale udělala tři střelecké chyby a po poslední střelbě ztrácela na medailové pozice deset sekund. Eckhoffová ale zabrala a ve finiši předjela svou krajanku Roeiselandovou, což jí přineslo bronz. Stříbrnou medaili získala další Norka Tandrevoldová.

Mezi muži opět dominovali Norové. Zlato si odnesl Laegreid a stříbro bral Dale, pouze bronzovou pozici obsadil Francouz Fillon Maillet. Jediný český zástupce Michal Krčmář udělal pět střeleckých chyb a skončil na 26. místě.